Balys Sruoga Dievų miškas analizė


Dievu miskas santrauka. Balys sruoga dievu miskas santrauka. B.sruoga dievu miskas analize. Dievu misko analize. Dievu miskas aprasymas. Balys sruoga dievų miškas interpretacija. Dievų miškas tema. Dievu miskas zanras. Dievu miskas pagrindine mintis. Dievu miskas vertybes.

Balio sruogos knygos "dievų miškas" aprašymas. Biografija. Knyga „dievų miškas“. Kūrinio žanras. Temos, problemos, vertybės, pagrindinė mintis. Trys temos rašiniams fabulaveikėjai, balys sruoga. Aprašyti esesininkus. Paaiskinti žodžius: ironija, humoras, satyra, šaržas, groteksas. Išrinkti pavyzdžius iš knygoskūrinio stilius? Kodėl autorius ironizuoja? Parašyti tris kontekstusžymios mintys, citatos filmo „dievų miškas“ recenzija.

Filmas „dievų miškas“ buvo sukurtas 2005 metais. Ši istorija sukrėtusi visą pasaulį, palietė visų širdis. Filmo režisierius algimantas puipa bandė perteikti štuthofo koncentracijos lagerio gyvenimą ir kaip žmogus gali gyventi toliau po jo. Puikius vaidmenis atliko steven berkoff, valentinas masalskis, šarūnas puidokas, robertas urbonas, saulius mykolaitis, monika bičiūnaitė. Filmas, sukurtas remiantis balio sruogos memuariniu romanu “dievų miškas”, pasakoja apie žmogų, menininką, mąstytoją, kuriam buvo lemta išlikti gyvu nacių koncentracijos stovykloje. Filmo herojus b. Sruoga, profesorius – išskirtinė asmenybė, gyvenanti pagal savo vertybes, savus tiesos ir moralės principus. Įkalintas vokiečių koncentracijos stovykloje profesorius mato žmonių nualintus protus, gyvuliškuma, valdžios visišką nesiskaitymą su žmonėmis. Išgyventi šioje ekstremalioje situacijoje, atsiriboti nuo savęs ir žiaurios realybės jam padeda ironija. Šioje recenzijoje analizuosiu kaip valdzia mums daro įtaką ir kaip ji tragiškomis gyvenimo sąlygomis gali pakeisti arba visiškai sunaikinti žmogaus vertybes.

Kiekvienas iš mūsų turime savo vertybes, pricipus, kuriais vadovaujamės savo gyvenime. Bet ar tragiškomis gyvenimo salygomis mes išsaugome savo vertybes? Į šį klausimą puikiai atsakė rašytojas b. Sruoga savo memuariniame romane „dievų miškas“. Kūrinyje pasakojama apie tragiškas gyvenimo salygas vokiečių koncentracijos lageryje, štuthofe. Nuo miegojimo siaurose lovose tryse iki numirėlių pakelėse. B. Sruoga rašojog tokiomis salygomis mandagumas ar bet kokios kitos padorios vertybės yra užmirštamos. Tampi sadistišku, egoistišku žvėriuku, kovojančiu už išlikimą. Autorius įrodė, kad vertybės, kurias turime civiliniame gyvenime, žiauriomis gyvenimo salygomis nebereikalingos, svarbi tik tavo gyvybė ir išlikimas šioje žemėje.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (3105 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ambersail
  • Balys Sruoga Dievų miškas analizė
    9.8 - 4 balsai (-ų)
Balys Sruoga Dievų miškas analizė. (2012 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/balys-sruoga-dievu-miskas-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 30 d. 21:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo