Balys Sruoga Dievų miškas interpretacija


Dievu miskas aprasymas. Balys sruoga dievu miskas analize. Balys sruoga dievu miskas santrauka. B.sruoga dievu miskas. B. sruoga dievų miškas. B sruoga dievu miskas. Dievu miskas analize. Dievu miskas santrauka. Sruoga dievu miskas analize. Dievu miskas balys sruoga.

Balys Sruoga Dievų miškas interpretacija.

Balys Sruoga – XX amžiaus vidurio įvairiapusio talento lietuvių rašytojas, palikęs ryškų pėdsaką daugelyje lietuvių literatūros ir kultūros sričių. Tai simbolistinės poezijos kūrėjas, literatūros kritikas, dramaturgas, prozininkas. 1943 metais rašytojas buvo suimtas ir išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą Vokietijoje. Žymiausias Balio Sruogos kūrinys – atsiminimų romanas ,,Dievų miškas“, kuriame kūrėjas, remdamasis asmenine patirtimi, atskleidžia tikrąjį XX amžiaus koncentracijos lagerio gyvenimą. Nagrinėjama ištrauka – romano pradžia, apibūdinanti vietą, kur yra lageris.

Pirmame ištraukos segmente pasakojama apie praeityje ypatingu laikytą Dievų mišką. Pats miško erdvės apibūdinimas primena mokslinę studiją apie Europos regioną, kadangi minimi geografijos faktai, kalbama apie legendas, pasakas, dievus, tačiau tiriamas objektas yra išskirtinis. Į Dievų mišką yra žvelgiama iš išsilavinusio, brandaus pasakotojo pozicijų. Autorius nesiekia atskleisti konkrečių faktų apie mišką, atvirkščiai, jis nori subtiliai parodyti šios vietos savitumą ir reikšmę. Jau pirmame segmento sakinyje vartojama ironija „Dievų miškas! – taip ši vietelė žmonėse iš senų senovės vadinosi.“ Ironiją kurią deminutyvas, kuris įprastai turi mažybinę, maloninę, tačiau šiame segmente įgyja neigiamą reikšmę. Apskritai, ironiškas pasakojimas yra būdingas visam Balio Sruogos romanui „Dievų miškas“. Pasitelkiant šią stilistinę priemonę siekiama suintriguoti ir atskleisti, jog ši vieta yra neįprasta, kitokia. Pakartojamas ir paties romano pavadinimas „Dievų miškas!” Retorinis sušukimas įprasmina tai, jog ši erdvė tolimoje praeityje buvo išskirtinė, sakrali. Apskritai kuriamas pasakiškas vaizdas („Kadaise, labai seniai <...>“), nusikeliama į tolimus laikus, kai miškas buvo didingas, paslaptingas. Svarbūs tampa ir minimi dievai, kurie parodo miško šventumą ir ypatingumą. Nors remiantis geografiniu kontekstu yra žinoma, kad miškas stūksojo Vokietijoj, tačiau jame gyveno lietuvių dievai, “lietuviškųjų dievų palikuonys“.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (784 žodžiai)
  • Mokykla
  • Paulina
  • Balys Sruoga Dievų miškas interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Balys Sruoga Dievų miškas interpretacija. (2012 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/balys-sruoga-dievu-miskas-interpretacija.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 07:28
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo