Balys Sruoga „Dievų Miškas“ knygos pristatymas


Balys Sruoga. ,,Dievų miškas”. Autorius. Gimė turtingų ūkininkų. Kūrinio vieta. 1943 m. ,nuo tada Balys Sruoga išsiųstas į Štuthofo koncentracijos stovyklą prie Gdansko. Tema. Kūrinyje žmogaus sužvėrėjimas vaizduojamas šiurpiais vaizdais. Veikėjai. *Balys Sruoga - rašytojas, profesorius. Veikėjų paveikslai. Fricas Zelionkė - vokietis, kilęs iš Gdansko. Siužetas. Tai kūrinys apie Stuthofo koncentracijos stovyklą. Kritika. Šis kūrinys nėra susilaukęs daug neigiamų įvertinimų. Kontekstas. Yra išleistas lietuvių režisieriaus Algimanto Puipos filmas. Mano nuomonė. Manau kad. Citatos. Jeigu tėvynės pasiilgimas yra liga. Šaltiniai.


Fricas Zelionkė - vokietis, kilęs iš Gdansko. Pagal išmoktą amatą jis buvo mėsininkas. Mokėjo sienomis kaip musė laipioti. Pagal specialybę jis buvo bankų kasų plėšikas. Hapkė - Gdansko miesto pirklio sūnelis, iš pašaukimo – buhalteris. Visą laiką pravertė su beginkliais kaliniais bekariaudamas, juos mušdamas, smaugdamas ir apiplėšdamas. Raporto dalies vadas buvo Arno Chemnicas, civiliniame gyvenime buvęs viešbučio durininkas. Tai buvo aukštas sudžiūvęs vyras 30m.

Šis kūrinys nėra susilaukęs daug neigiamų įvertinimų, nes daugeliui patiko jog įvykių atpasakojimas yra išreiškiamas su panieka ir ironija. Nepaisant to knygoje pritrūko veiksmo. Viskas vyko vienoje vietoje, dažnai autorius pasakodavo apie lagerio darbuotojus, katorgininkus ir kitus SS narius.

Manau, kad šis kūrinys vertas dėmesio, nes ne kiekvienas gali suprasti tikrus žvėriškus žmogaus kankinimo būdus, kurie buvo atliekami lageriuose.Taip pat niekada nemaniau, kad buvo organizacijų, kurios laikydavo žmones taip , kad jie numirtų per kelis mėnesius. Šią knygą rekomenduočiau skaityti ir jautresniems, nes autorius į žiauriausius įvykius žiūri su ironija.

  • MS PowerPoint 447 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (540 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Nerijus
  • Balys Sruoga „Dievų Miškas“ knygos pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Balys Sruoga „Dievų Miškas“ knygos pristatymas. (2018 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/balys-sruoga-dievu-miskas-knygos-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 18:26
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo