Balys Sruoga Dievų Miškas konspektas


Dievų Miškas. Balys Sruoga.

Romano priešistorė. Poetas, dramaturgas, prozininkas Balys Sruoga, Vilniaus universiteto profesorius, 1943 m. su kitais inteligentais buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą ir tapo prievartos sistemos liudininku. Grįžęs iš nacių pragaro, per porą mėnesių parašė memuarus „Dievų miškas“, nes siekė išsilaisvinti iš slegiančios absurdiškos patirties. Deja, romanas, parašytas Stalino laikais, nebuvo išleistas, nes sovietinė valdžia rankraštinį tekstą kritikavo dėl nebūtų dalykų – neva autorius šaiposi iš nacių aukų, nerodo pasipriešinimo kovos. Iš tiesų Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija iš esmės buvo tokios pačios totalitarinės valstybės, žlugdžiusios bet kokią laisvą ir originalią mintį. Todėl „Dievų miškas“ pasiekė skaitytojus tik praėjus dešimčiai metų po rašytojo mirties, 1957 m., vadinamuoju „atšilimo“ laikotarpiu.

Ironijos reikšmė. Romanas originalus tuo, kad koncentracijos stovyklos patirtis perteikiama juoko forma. Juoko vaidmuo „Dievų miške“ labai svarbus. Ką reiškia, anot P. Cvirkos, „sruogiškas juokas“? „Dievų miško“ juokas – pirmiausia ironija.Ironija – paslėpta, pikta pajuoka, kurios prasmė yra priešinga sakomam.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (619 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jonas
  • Balys Sruoga Dievų Miškas konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Balys Sruoga Dievų Miškas konspektas. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/balys-sruoga-dievu-miskas-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 11:17
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo