Balys Sruoga knygos Dievų miškas analizė


Autorius Balys Sruoga. Išleidimo data 1984- 12- Turinys. Aforizmai/Patikusios mintys. Puslapis/Situacija. Biografija. Tarpukaris.


Nuomonė apie knygą: Šioje knygoje buvo labai daug išgyvenimų, ne be reikalo, tai memuarai. Joje buvo daug veikėjų, kurių tokia gausa nepasižymi kitos mano skaitytos knygos. Šioje knygoje yra pilna blogio elementų, bet tarp jų atsiranda gėrio. Taip pat joje gana gausu ironijos.

Ši knyga buvo labai įdomi. Joje man labiausiai patiko, kad tai buvo tikri autoriaus išgyvenimai, o ne šiaip išgalvota istorija. Tuo pačiu buvo gana liūdnoka dėl tų visų paėmimų į lagerį ir žudymų, bet daugelyje istorijos etapų taip pat buvo pralieta daug kraujo

Tema:Štuthofo lagerio kalinių ir esesinikų gyvenimas, jų santykiai ir likimai, paties lagerio istorija ir struktūra.

Problema:Kodėl žmogus virsta žvėrimi? Kaip smurtas daro įtaką žmogaus mastymui?Kaip išgyventi lageryje? Ar tragiškos gyvenimo sąlygos gali visiškai pakeisti žmogų?

Jiems atsidūrus koncentracijos stovykloje , jiems vadovauti paskyrė du vyrukus su lazdom, pirmas jų paliepimas buvo iš vieno barako čiužinius sunešti į kitą. Jiems benešant ir bėgiojant pro šalį, kiekvienas gavo iš lazdos per sprandą. Vakare liepė lietuviams į vieną pusę sugulti, lenkams į kitą, o gudams per vidurį. Visi sugulė kur kam papuolė, vienam iš vyruku su lazda kilo noras pasivaikščioti, taigi jis ėjo per visų galvas, nekreipdamas dėmesio, kur deda kojas ar lazdą. Kažkas jam už tai įspyrė į pilvą ir neprisipažino, taigi jis lazda aptalžė tuos kurie po ranka papuolė. Kai išaušo rytas, juos visus išvarė iš barako ir sustatė prie tvoros, jie ten bestovėdami pamatė savo pažįstamus kauniečius, pastarieji nieko jiems nesakė tik įspėjo greičiau suvalgyti visą savo turimą maistą, mat jį ketino atimti. Patys kauniečiai buvo su kalinių uniformomis, atrodė pavargę ir nukankinti. Taip vilniečiams beužkandžiaujant ir laukiant savo likimo prie jų priėjo vienas kalinys vokietis, besivaišindamas lietuvių maistu, jis greitai papasakojo šiek tiek jiems, apie vietą į kurią jie pateko ir apskritai apie lagerius. "Atsiminkite tris pagrindinius dalykus: saugokitės, kad viduriai nesugestų, kad kojų nesužalotų ir kad pagaliais inkstų neatmuštų. Visa tai kaminu baigiasi." Po to prie jų priėjo politinis skyrius ir paskyrė juos visus politiniais kaliniais. "Jūs esate tokie nusikaltėliai, kad laisvėje jūsų elgesiu pasipiktinusi visuomenė gali jus suplėšyti. Valdžia, susirūpinusi jūsų gerove, ir pasodino jus į lagerį- nuo visuomenės pasipiktinimo vaisių apsaugoti..." Taip, apie jų padėtį lageryje, jiems paaiškino vienas iš politinio skyriaus darbuotojų. Vilniečiai buvo pažymėti raudonu trikampiu. Lageryje buvo daug vyresnybių, bet didžioji valdžia priklausė kaliniams ir esesininkams, gestapas į lagerio reikalus stengėsi nesikišti. Lageryje buvo visokių žmonių, buvo gerų, tokių kaip kalinių kartotekai vadovavęs feldfebelis Kenigas, "trečias politinio skyriaus svarbus bendradarbis buvo Špeideris" ir dar pora žmonių, kurie su kaliniais elgėsi žmoniškai. Tačiau buvo ir tokių, kaip SS vyresnysis feldfebelis Liutkė arba kalinių darbo grupių kapas Šreideris.

Kiekvienas naujokas, savo skyriaus aprašytas patenka į pirtį, ten iš jo atimami visi daiktai, brangenybės, maistas, drabužiai, viskas ką jis turėjo su savimi. Žmonės dirbe pirties darbo komandose, gyveno turbūt geriausiai, nes daiktai paimti iš kalinių, taip ir nebesugrįžo pas juos.

  • Microsoft Word 148 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (7540 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Armandas
  • Balys Sruoga knygos Dievų miškas analizė
    9 - 1 balsai (-ų)
Balys Sruoga knygos Dievų miškas analizė . (2017 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/balys-sruoga-knygos-dievu-miskas-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 20:19
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo