Balys Sruoga kontekstas


Balys sruoga kurybos bruozai. Balio sruogos kurybos bruozai. Balys sruoga kuryba. Balys sruoga skaidres. Balio sruogos kontekstas. Balys sruoga dievu miskas kontekstas. B sruoga kurybos bruozai. Sruoga kurybos bruozai. B.sruoga kurybos bruozai. Dievu miskas kontekstas.

Balys sruoga, plataus talento rašytojas: poetas, dramaturgas, prozininkas, literatūros ir tautosakos tyrinėtojas. Kilęs iš nedidelio ūkio. Jis gimė. Biržų krašte, mokinosi panevėžyje. Ten pradėjo domėtis knyga ir rašyti. Vytauto didžiojo universitete praėjo vaisingiausi b. Sruogos metai, jis daug dirbo, kūrė, turėjo gražią šeimą. Vokiečių okupacijos metais, sruoga, kaip įkaitas kartu su dar keliolika žinomų inteligentų buvo išvežtas į štuthofo koncentracijos stovyklą. Gryžęs, neberado šeimos, buvo kritikuojamas, ir smerkiamas, nes buvo kitoniškas, jo kūryba buvo keista. Pirmoji jo parašyta drama, apie lietuvos praeitį, “milžino paunksmė” taip pat ilgą laiką buvo nesuprasta ir neįvertinta. Ji skiriama vytauto garbei. Tai vytauto kova dėl lietuvos valstybės savarankiškumo.

1943 m. B. S. Buvo įkaitu išveštas kartu su dar keletu inteligentų įb. S kūriniuose atsispindi Lietuvos praeitis milžino paunksmė . B. S. Buvo Lietuvių taubalio sruogos lyrikoje, nežymu maironio įtakos ir beveik nėra patriotinių, visuomeninių motyvų. Jis pasuko ieškoti naujos lyrikos formų. Sruoga yra individualistas ir simbolistas. Jo eilėranuo 1929 m. Sruoga perėjo į draminę kūrybą, savo dramoms siužetus imdamas iš Lietuvos istorijos, vaizduodamas karalius, kunigaikščius, didžiūnus ir riterius, nutraukdamas juos nuo pjedestalo į žmogiškoprasideda smulkučiailabai įvairūs, pradedant nuo paprastų kaimo žmogelių, studentų, skelbenčių rtaip pat labai įvairi, nes skiriasi laikotarpiai. Pradedant nuo jogadaugiausia dėmesio skirti ne visuomenei, o atskiram žmogui. Ir nepasiryžėliui, kenčiančiam tik dėl aukštų idealų, o svajotojui, susikrimtusiam dėl meilės, pasiklydusiam tarp jausmų, bet trvisi simbolistai, taip pat ir balys sruoga, siekė, kad eilėraštis būtų, muzikalus, kad skambėjimu Kilęs iš nedidelio ūkio. Jis gimė 1896 m. Biržų krašte, mokinosi panevėžyje. Ten pradėjo domėtis knyga ir rašyti. Pirmoji jo parašyta drama, apie Lietuvos praeitį, milžino paunksmė taip pat ilgą laiką buvo nesuprasta ir neįvertinta. Ji skiriam. K. Čiurlionio sesuo valerija čiurlionytė, p. Cvirka, žmona – istorikė vanda daugirdaitė – sruogienė, deilėraščių rinkiniai: saulė ir smiltys , dievų takais . Baladė deivė iš ežero . Dramos: milžino paunksmė , radvila perkūnas , baisioji naktis , apyaušrio dalia , kazimieras sapiega .

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (459 žodžiai)
  • Mokykla
  • Balys Sruoga kontekstas
    10 - 4 balsai (-ų)
Balys Sruoga kontekstas. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/balys-sruoga-kontekstas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 19:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo