Balys Sruoga lietuvių skaidrės


Balys Sruoga 1896-1947 metai. Biografija. Balys Sruoga – gimė 1896m. vasario 2d. Panevėžio apskrityje, Vabalninko valsčiuje. Panevėžio realinė mokykla. Šalia studijų domėjosi teatru. Asmenybė. B. Sruoga buvo ypatinga asmenybė. Talentai. Poetas Prozininkas Dramaturgas Teatrologas Literatūros ir tautosakos tyrinėtojas Vertėjas Publicistas. Kūrybos bruožai. Išryškėjo temperamentu, gaivalinga prigimtimi. Istorinė situacija Lietuvoje. 1943 m. Rašytojas lageryje. Sunkiomis lagerio sąlygomis jis stengėsi išlikti savimi. Štuthofas oficialiai nebuvo laikomas naikinimo stovykla. Štuthofo koncentracijos stovykla. Lagerio miegamasis. “Kiekviena lova, 80 cm pločio, turėjo tris aukštus. Dvi išlikusios lagerio krematoriumo krosnys. “Krematorijus buvo labai mažas. Geresnieji barakai. Kaip pasipriešinimą lagerio vidinei nuostatai reikia suprasti B. 1944 m. pavasarį B. Sruoga ėmėsi kūrybos ir pats. Lageryje buvo parašyti keli straipsniai teatro temomis. Sugrįžimas. Į Vilnių Balys Sruoga buvo parvežtas 1945m. Ši knyga jam – ne tik liudytojo žodis ir žuvusių draugų kančios įamžinimas. „Dievų miškas“ sulaukė netikėtos reakcijos tekstą buvo siūloma taisyti. Tai ne vienintelė knyga apie šią stovyklą. Kita vertus. Ironiškasis požiūris formuoja itin savitą kūrinio pasaulį. Atminimas. Jo vardu pavadintos. Balio Sruogos paminklas Vilniaus Rasų kapinėse. Visa tai liudija B. Sruogos, kaip vieno žymiausių lietuvių tarybinių rašytojų populiarumą.


Jo vardu pavadintos gatvės Vilniuje, Kaune ir Vabalninke. Vabalninko Balio Sruogos gimnazija. Paskirtos dvi vardinės Balio Sruogos stipendijos (viena – universiteto filologams, antra – Vilniaus dramos studijos moksleiviams). Kaune, J. Paleckio bibliotekos skyriuje atkurti du memorialiniai kambariai.

  • MS PowerPoint 2400 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 37 puslapiai (997 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Jandra
  • Balys Sruoga lietuvių skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Balys Sruoga lietuvių skaidrės. (2017 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/balys-sruoga-lietuviu-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 18:40
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo