Ar sunku būti karaliumi? (pagal Balys Sruoga “Milžino paunksmė”)


Milzino paunksme analize. Balys sruoga milzino paunksme analize. Balys sruoga milzino paunksme interpretacija. Milžino paunksme aprasymas. Milzino paunksme santrauka. Balys sruoga milzino paunksme santrauka. Ar sunku buti karaliumi rasinys. Balys sruoga milzino paunksme aprasymas. Milzino paunksme tema. Ar sunku buti valdovu.

Ar sunku būti karaliumi? (pagal B. Sruogos “Milžino paunksmė”). Karalius – tai aukščiausias valstybės žmogus, valdantis visą karalystę. Jis gyvena prabangiuose rūmuose, apsuptas dvariškių. Jam nieko netrūksta, kiekvienas karaliaus noras yra tuoj pat vykdomas. Atrodytų idealus karaliaus gyvenimas B. Sruogos dramoje nužvelgiamas iš visiškai kitos, tamsiosios pusės, parodomi tokio gyvenimo trūkumai, bėdos, intrigos.

Karalius – tai aukščiausias valstybės žmogus, valdantis visą karalystę. Atrodytų idealus karaliaus gyvenimas b.

Vyriausias karaliaus sūnus, sosto įpėdinis, nuo pat gimimo yra laikomas būsimu karaliumi. Nuo pat mažens jam rodoma ypatinga pagarba, jį moko geriausi šalies mokytojai. Užaugęs jis būna gerai išsimokslinęs, susipažinęs su valstybės padėtimi ir pasiruošęs perimti tėvo sostą.

B. Sruogos aprašytame jogailos gyvenime viskas buvo kitaip. Jis buvo tarsi prirakintas prie karaliaus sosto ir su juo kaip su marionete žaidė visi, kas panorėjo. Jį ištrėmė iš tėvynės į svetimą, širdžiai nemielą šalį, apgaulingai suteikus jam garbingą karaliaus titulą, uždėjus aukso karūną, kuri jam neatnešė garbės, o tik gėdą. Jis buvo tarsi žaisliukas milžino rankose: jis nebuvo savarankiškas, visus spremdimus už jį priimdavo kiti. tau įsakys, ką tu turi daryti. Kalbėti ką. Mylėti. Vesti . Jo ketvirtoji žmona sonka jam buvo neištikima, nes jie vienas kito nemylėjo. sutuoks tave.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (346 žodžiai)
  • Mokykla
  • Živilė
  • Ar sunku būti karaliumi? (pagal Balys Sruoga “Milžino paunksmė”)
    10 - 2 balsai (-ų)
Ar sunku būti karaliumi? (pagal Balys Sruoga “Milžino paunksmė”). (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/balys-sruoga-milzino-paunksme.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 26 d. 17:29
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo