O. Deneiras Balzakas “Tėvas Gorijo”


Tevas gorijo aprasymas. Tevas gorijo santrauka. Tevas gorijo analize. Tevas gorijo recenzija. Tevas gorijo veikejai. Onore de balzakas tevas gorijo analize. Balzakas tevas gorijo aprasymas. Tevas gorijo istrauka. Onore de balzakas tevas gorijo santrauka. Onore de balzakas tevas gorijo.

O Deneiras Balzakas “Tėvas Gorijo”. Tėvas Gorijo, bemaž 69metų senis, isikųrė pas ponią Voke 1814m. , metęs savo verslą. Iš pradžių jis gyveno tame bute, kuriame dabar gyvena ponia Kutiur. Anuo laiku tėvas Gorijo buvo vadinamas ponu Gorijo, bet dėl jo nerūpestingumo, žmonės jį pradėjo laikyti kvailiu, kuris nemoka tvarkyti savo reikalų.

Ėvas gorijo, bemaž 69metų senis, isikųrė pas ponią voke 1814m. , metęs savo verslą. Anuo laiku tėvas gorijo buvo vadinamas ponu gorijo, bet dėl jo nerūpestingump, žmonės jį pradėjolaikyti kvailiu, kuris nemoka tvarkyti savo reikalų. Gorijo atvykdamas atsigabendavo drabužių. Papraastai jis vilkėdavo mėlyną ir baltą liemene, po kuria buvo kriašės formos pilvas. Jo tabokinėje buvo medalionas, pilnas garbaeikių, kurioss tartum liūdijo apie jo meilės nuotykius. Jo spintoje prideliota daugybė sidabrinių indų, likusių iš jo apyvokos.

šitie, - tarė jis poniai voke, čiupinėdamas vieną padėklą ir mažutį indelį, ant kurio dangtelio atvaizduoti du besibučiuojantys balandėliai, - yra pirmoji mano žmo-nos dovana per sutuoktuvių metines. Geroji mano vargšelė. Jiems nupirkti ji paaukojo visas savo mergautines santaupas. Aš geriau sutikčiau draskyti žemę nagais, negu su jais skirtis .

Gorijo turėjo aštuonių – dešimties tūkstančių frankų metinių pajamų. Jo išvaizda buvo maloni solidi, šukuosena penkiais kuokštais raitėsi aplink jo kaklą ie labai tiko prie jo veido. Jis buvo truputį netašytas, bet visada puošniai apsivilkęs ir dažnai uostė tabaką taip netaupiai, kaip uosto žmogus, kuris įsitikinęs, kad jo tabokinė visada bus pilna. Visi gerbė tėvą gorijo, kol jis neatstūmė ponios de lam-bermeuil. Nuo to momento ponia voke pradėjo gorijo laijyti savo nesėkmių kaltininku. jos neapykanta kilo ne dėl apviltos meolės, bet dėl sugriuvusių svajonių gorijo nebuvo didelių reikalavimų žmogus, užgyventi turtą savo triūsu, jam tapo įpro-čiu.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (801 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Giedrius
  • O. Deneiras Balzakas “Tėvas Gorijo”
    10 - 2 balsai (-ų)
O. Deneiras Balzakas “Tėvas Gorijo”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/balzakas-tevas-gorijo.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 23:10
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo