Banginiai ir delfinai


Banginiu dauginimasis. Kaip poruojasi banginiai. Didžioji orka. Dantytuju banginiu sarasas. Patys didziausi banginiai. Banginiai orka. Banginiu sarasas. Ar delfinai kepuoja. Delfinai gyvūnai. Banginiai referatas.

Dešimt milijonų metų prieš žemėje atsirandant žmogui, vandenynuode jau plaukiojo banginiai. Tai vieni protingiauių gyvūnų. Jie ne tik patys didžiausi iš dabartinių gyvų padarų, bet ir vieni grakščiausių bei švelniausių. Banginiai, delfinai priklausoprie žinduolių. Tai šiltakraujai gyvūnai, bet, kitaip nei ruoniai, neturi plaukų; storas poodinis rieblų sluoksnis padeda palaikyti kūno šilumą. Banginiai skirstomi į turinčius dantis (dantytuosius) ir bedančiu (ūsuotuosius). Žinoma daugybė dantytųjų banginių šeimos atstovų, tarp jų ir draugiškoji afalina butelio formos nosimi, ir žiaurioji didžioji orka, ėdanti bemaž viską, ką randa jūroje.

Bedančiai banginiai, taip pat ir kuprotasis bei mėlynasis banginis, minta mažais vėžiagyviais kriliais, kuriuos košia iš jūros vandens. Kadangi visi banginiai ir delfinai kvėpuoja oru, kas kiek laiko jie iškyla į vandens paviršių. Banginiai ir delfinai plaukis judindami uodegą aukštyn ir žemyn. Banginiai labai nukentėjo nuo medžiotojų – net 21 jų rūšis įtraukta į nykstančiųjų sąrašą. Dabar banginių medžioklė uždrausta tikintis, kad jų padaugės.

Dauginimasis. Banginiai poruojasi kaip ir kiti žinduoliai. Patelė paprastai gimdo šiltuose vandenyse, nes jauniklio poodinis riebalų sluoksnis dar per plonas palaikyti šilumai. Vos per keletą minučių po gimimo banginiukas turi išmokti vandens paviršiuje įkvėpti oro, kitaip jis nuskęstų. Be to, pasinėręs jis žinda iš spenio motinos pieną. Per keletą pirmųjų dienų jauniklis išmoksta žįsti ir išniręs į paviršių įkvėpti oro.

Mėlynasis banginis. Tai vienas didžiausių dabartinių gyvūnų. Jis paplitę bemaž visuose vandenynuose.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (326 žodžiai)
  • Banginiai ir delfinai
    10 - 3 balsai (-ų)
Banginiai ir delfinai. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/banginiai-ir-delfinai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:33
×