Bangolaidinių elementų konstrukcijų tyrimas


Bangolaidinių elementų konstrukcijų tyrimas. Susipažinti su superaukštų dažnių grandinių, sudarytų iš paprasčiausiu bangolaidinių elementų, konstrukcijomis. Ištirti šių elementų įtaką bangolaidinės grandinės darbo režimui. Matavimo metodikos aprašymas ir gauti rezultatai. Atsakymai į klausimus. Išvados.

Susipažinti su superaukštų dažnių grandinių, sudarytų iš paprasčiausiu bangolaidinių elementų, konstrukcijomis. Ištirti šių elementų įtak. Apkroviau b. Stovinčios ban. Ištyriau bangolaidžių sujungimo netikslumų įtaką stovinčios bangos koeficientui. Ks matavau, prie bangolaidinės matavimo linijos prijungęs tiesią bangolaidžio atkarpą su suderinta apkrova ir pe. Prie bangolaidinės matavimo linijos prijungiau ateniuatorių su suderinta apkrova. Vienam dažniui gavau ks priklausomybę nuo ateniuatoriaus prie bangolaidinės matavimo linijos prijungiau 900 kampu pagal plačiąją sienelę lenktą perėją ir suderintą apkrovą2 pav. Bangolaidiniai elementai : a) susukta perėja, viename jungties flanše aplink bangolaidžio angą yra išpjautas ė/4 gylio apvalus griovelis. Jo didžiausias atstumas nuo plačiosios sienelės yra lygus ė/. Griovelio aprėpiama centrinė flanšo dalis yra įgilinta atžvilgiu likusios. Todėl sujungus flanšus centrinėje dalyje lieka plyšys toliau pereinantis į griovelį. Plyšys kartu su grioveliu sudaro ė/2 ilgio trumpai uždarytos linijos atkarpą.

Droselinės jungties pagaminimo tikslumui ir jungiamų paviršių švarumui keliami ne tokie griežti reikalavimai, kaip kontaktinėms jungtims. Tačiau šios jungtys yra siaurajuostės. Jų konstrukcija taip pat standartizuota šakniniu standartu. Kontaktines jungtys yra plačiajuostiškesnės už droselines.

Lenktos bangolaidinės perėjos matmenys parenkami tokie, kad būtų gauti mažiausi atspindžiai ir perduodamas didžiausias galingumas. Bangolaidžio lenkimo spindulys turi būti didesnis už bangos ilgį bangolaidyje. Susuktos bangolaidinės perėjos gerai suderintos su tiesiu bangolaidžiu, jei jos ilgesnės už ėb. Matmuo l, kaip ir tolygiai išlenkto bangolaidžio, imamas lygus sveikam pusbangių bangolaidyje skaičiui.

Lankstūs bangolaidžiai gaminami iš plonasienio gofruoto vamzdžio, prilituojant iš abiejų pusių bangolaidines jungtis. Bangolaidžio sienelių gofruotos struktūros netolygumų įtaka bus nedidelė, jeigu gofrų aukštis ir žingsnis bus mažesnis už 0,1 ėb.

Koaksialines – baigolaidinės perėjos naudojamos aukštadažnių virpesių energijos peravimui iš koaksialinių linijų į bangolaidžius. Koaksialinio kabelio vidinis laidas kaip zondas daromas plačiosios bangolaidžio sienelės viduryje lygiagrečiai su elektrinio lauko jėgų linijomis. Tegul aukštadažniai virpesiai paduodami į koaksialinį kabelį, tada zondas sužadina vieną tiesiog sklindančią bangą, o kitą atbulinę, atsispindinčią nuo užtrumpinto bangolaidžio galo ir grįžtančią atgal.

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (747 žodžiai)
  • Zita
  • Bangolaidinių elementų konstrukcijų tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Bangolaidinių elementų konstrukcijų tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bangolaidiniu-elementu-konstruksciju-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:03
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo