Bangolaidinių elementų tyrimas


Bangolaidziai. Bangolaidinės sistemos. Kontaktines jungtis. Mikrobangu bangolaidziai.

Bangolaidinių elementų tyrimas. Susipažinti su mikrobangų bangolaidinių elementų konstrukcija. Ištirti šių elementų įtaką bangolaidinės grandinės darbo režimui. Teorinė dalis. Bangolaidinių elementų konstravimo principai. Tyrimo metodika. Literatūra.

Susipažinti su mikrobangų bangolaidinių elementų komikrobangų diapazono radiotechninių įrenginių ir sistemų bangolaidinės grandinės sudaromos iš daugelio įvairaus sudėtingumo bangolaidinių elementų. Paprasčiausi elementai yra tiesių, išlenktų ir susuktų bangolaidžių atkarpos, lankstūs bangolaidžiai. Bangolaidinėje grandinėje naudojami ir sudėtingesni elementai bei mazgai: fazės sukikliai, perjungikliai, ateniuatoriai, cirkuliatoriai. Visi šie elementai, mazgai ar įrenginiai tarpusavyje sujungiami aukštadažnėmis kontaktinėmis arba droselinėmis bangolaidinėmis jungtimis. Todėl kiekvienoje bangolaidinėje grandinėje būna gana daug jungčių. Net nežymūs jų gamybos ar surinkimo defektai gali smarkiai pakeisti bangolaidinės grandinės darbo režimą. Konstruojant bangolaidines grandines, stengiamasi teisingai parinkti jungtis, kokybiškai jas pagaminti ir surinkti, kad bangolaidyje nusistovėtų režimas, artimas bėgančiajai bangai.

1 pav. Bangolaidžių kontaktinė jungtis ir dantytas tarpiklis sujungimo elektrinio hermetiškumo pagerinimui: – bangolaidžiai, – kontaktinės jungtys, – tarpiklis, – nukreipiantys strypeliai.

Kontaktinių jungčių konstrukcija yra paprasta (1 pav. ). Jungiamų bangolaidžių atkarpos baigiasi prilituotomis arba privirintomis kvadrato formos jungtimis, kurių kampuose yra kiaurymės jų sujungimui. Jos jungiamos varžtais arba sąvaržomis. Siekiant išvengti jungiamų bangolaidžių pasukimo ar perstūmimo vienas kito atžvilgiu, sujungimo kiaurymės ir varžtai turi būti tiksliai pagaminti ir kalibruoti. Papildomam jungiamų bangolaidžių padėties tiksliam fiksavimui naudojami kalibruoti nukreipiantys strypeliai (1 pav. ). Tada varžtai tiktai suspaudžia jungiamų bangolaidinių elementų jungtis ir jiems keliami mažesni tikslumo reikalavimai. Kontaktinės jungties elektrinio hermetiškumo pagerinimui tarp jungiamų paviršių įterpiamas plonas lygiakraštis arba dantytas spyruokliuojančio metalo tarpiklis. Dažniausiai šie tarpikliai daromi iš berilinės bronzos. Lygiakraštis tarpiklis sujungimo hermetiškumą padidina iki 80 db, o dantytas- iki 120 db. Kontaktinės jungtys yra plačiajuostės. Tai pasiekiama,tik įvykdžius griežtus reikalavimus jų paviršių švarumui ir plokštumui. Kontaktinių jungčių konstrukcijos ir matmenys yra standartizuoti.

pav. Bangolaidžių droselinė jungtis ir jos ekvivalentinė schema: – jungiami bangolaidžiai, – lygioji jungties pusė, – droselinė jungties dalis.

Patikimesnės, o kartu ir sudėtingesnės yra droselinės bangolaidžių jungtys (2 pav. ).

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1381 žodžiai)
  • Narimantas
  • Bangolaidinių elementų tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Bangolaidinių elementų tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bangolaidiniu-elementu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 18:24
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo