Bangolaidžio darbo režimų ir reaktyvinių elementų konstrukciju tyrimas 3


Išmokti dirbti radijo matavimų aparatūra, ištirti bangolaidžio darbo režimus, esant įvairioms apkrovoms, ir reaktyvinių elementų konstrukcinių parametrų įtaką jų elektrinėms charakteristikoms. Skaičiavimų rezultatai. Elektrinio lauko stiprumo dedamosios amplitudės priklausomybės nuo išilginės koordinatės esant įvairioms apkrovoms. Bangos ilgio bangolaidyje λb priklausomybė nuo generatoriaus virpesių bangos ilgio λ. Diafragmų talpumo ir induktyvumo skaičiavimo volperto diagrama rezultatai. Talpuminės diafragmos ekvivalentinio normuoto laidumo ir induktyvinės diafragmos laidumo skaičiavimo rezultatai. Darbo išvados.


Išmokti dirbti bangolaidine radijo matavimų aparatūra, ištirti bangolaidžio darbo režimus, esant įvairioms apkrovoms, ir reaktyvinių elementų konstrukcinių paelektrinio lauko stiprumo dedamosios amplitudės prikltalpuminės diafragmos ekvivalentinio normuoto laidumo ir indukšiame darbe išmokome dirbti bangolaidine radijo matavimų aparatūra. Su ja tyrėme bangolaidžio darbo rėžimus, esant įvairioms apkrovoms. Taip pat skaičiavome reaktyvinių elementų konstrukcinių parametrų įtaką jų elektrinėms charakteristikoms. Pagal ištirtus penkis darbo režimo variantus matome, kad banga tolygiausiai pasiskirsto esant suderintos apkrovos režimui. Lyginant induktyvinią ir talpuminę apkrovų režimus matome, kad čia banga išilgai pasiskirsto priešingai. Kai pirmuoju atveju matome maksimumą, tai kitu, tame pačiame taške – minimumą. Kiekvienu atveju skaičiavome stovinčios bangos koeficientą. Jis didžiausias yra esant užtrumpintai linijai, nes tuomet bangos minimumas priartėja prie 0, o ks prie begalybės. Mažiausią ks apskaičiavome, kai nagrinėjamas suderintos apkrovos režimas. Taip yra, todėl, kad čia banga pasiskirsčiusi tolygiausiai ir skirtumas tarp maksimalios ir minimalios reikšmės yra mažiausias. Atliekant kitus skaičiavimus gavome bangos ilgio bangolaidyje priklausomybę nuo generatoriaus bangos ilgio. Matome, kad didėjant ė, ėb taip pat didėja ir artėja prie ėkr reikšmės.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (738 žodžiai)
  • Dangira
  • Bangolaidžio darbo režimų ir reaktyvinių elementų konstrukciju tyrimas 3
    10 - 2 balsai (-ų)
Bangolaidžio darbo režimų ir reaktyvinių elementų konstrukciju tyrimas 3. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bangolaidzio-darbo-rezimu-ir-reaktyviniu-elementu-konstrukciju-tyrimas-3.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 15:05
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo