Bangolaidžio darbo režimų tyrimas 4


Ilgosios linijos darbo rezimai. Rezimeks. Misriosios bangos pavyzdziai. Elektrinio lauko amplitude. Darbo rezimai bangolaidyje. Резимекс. Kompleksinės amplitudės ir interferencija. Bangolaidzio apkrova.

Bangolaidžio darbo režimų tyrimas. Esant pagrindinio tipo bangai bangolaidyje h01 , kaip ir ilgojoje linijoje, jo darbo režimą nulemia krintančios ir atspindėtos bangų interferencija. priklausomai nuo apkrovos varžos dydžio ir pobūdžio bangolaidyje galimi trys darbo režimai: bėgančiųjų bangų, stovinčiųjų bangų ir mišrusis. Apkrova, sugerianti visą krintančiosios bangos pernešamą energiją, vadinama suderinta apkrova. Bangolaidyje su gale prijungta suderinta apkrova nėra atspindėtosios bangos ir gaunasi bėgančiųjų bangų režimas su pastovia elektrinio lauko stiprio amplitude išilgai bangolaidžio. Bangolaidžio apkrovos varžos ir laidumo radimas iš elektrinio lauko amplitudės pasiskirstymo išilgai bangolaidžio kreivės.

Įgyti įgūdžių dirbti su bangolaidine matavimo aparatūra, ištirti apkrauto įvairiomis apkrovomis bangolaidžio darbo režimus, susipažinti su bangolaidesant pagrindinio tipo bangai bangolaidyje h01 , kaip ir ilgojoje linijoje, jo darbo režimą nulemia krintančios ir atspindėtos bangų interferencija. Priklausomai nuo apkrovos varžos dydžio ir pobūdžio bangolaidyje galimi trys darbo režimai: bėgančiųjų bangų, stovinčiųjų bangų ir mišrusis.

Stovinčiųjų bangų režimas nusistovi užtrumpintame arba grynai reaktyviąja apkrova apkrautame bangolaidyje. Šiais atvejais apkrova nesugeria krintančiosios bangos pernešamos energijos ir visą ją atspindi atgal. Atspindėtosios bangos elektromagnetinio lauko vektorių amplitudės yra lygios krintančios bangos amplitudėms. Vietose, kur abi bangos sumuojasi su ta pačia faze, gaunasi dviguba bangos amplitudė, o ten, kur jų fazės priešingos, amplitudė lygi.

Mišrusis režimas nusistovi bangolaidyje, apkrautame kompleksine arba aktyviąja apkrova, kurios varža nelygi bangolaidžio banginei varžai. Šiuo atveju bangolaidžio gale įvyksta dalinis bangos atspindys. Skirtingai nuo ilgųjų linijų atvirame bangolaidyje taip pat būna mišrusis režimas. Pro atvirą bangolaidžio galą išspinduliuojamos elektromagnetinės bangos, nes jo skerspjūvio matmenys yra vienos eilės su perduodamų virpesių bangos ilgiu, o nuo bangolaidžio galo atsispindi tik dalis elektromagnetinės bangos energijos.

Bangolaidžiais perduodama elektromagnetinėmis bangomis energija iš generatoriaus į apkrovą (pvz. Anteną) ir siekiama juose turėti bėgančiųjų bangų režimą, nes tada visa energija sunaudojama naudingai.

Darbo režimams bangolaidyje apibūdinti naudojami, kaip ir ilgųjų libėgančiųjų bangų režime ks = 1, stovinčiųjų – ks = ? , o mišriojo režimo atveju ? Ks . Stovinčiosios bangos koeficientas bangolaidyje gali būti išmatuotas bangolaidine matavimo linija. Jos per plyšį į bangolaidį įleistame zonde indukuojama įtampa, proporcinga elektrinio lauko stiprumo amplitudei šioje bangolaidžio vietoje. Prie zondo prijungtas detektorius, kurio išlygintą srovę rodo indikatorius. Stumdydami karietėlę su zondu išilgai bangolaidžio, stebime indikatoriaus parodymų kitimą. Suradę didžiausią ir mažiausią parodymus, galime rasti stovinčiosios bangos koeficientą. Reikia prisiminti, kad maža detektoriaus srovė yra proporcinga įtampos kvadratui. Todėl skkaip reaktyviniai elementai, bangolaidyje naudojamos diafragmos. Tai plonos metalinės plokštelės, išlindusios bangolaidžio skerspjūvyje.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (1134 žodžiai)
  • Algirdas
  • Bangolaidžio darbo režimų tyrimas 4
    10 - 3 balsai (-ų)
Bangolaidžio darbo režimų tyrimas 4. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bangolaidzio-darbo-rezimu-tyrimas4.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 26 d. 02:36
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo