Bankai, bankų rūšys


Ekonomikos referatas. Įvadas. Bankų atsiradimas. Bankų funkcijos ir rūšys. Bankų funkcijos. Bankų skirstymas pagal nuosavybės formas. Bankų skirstymas pagal veiklos pobūdį. Centrinis bankas. Centrinio banko funkcijos. Komerciniai bankai. Komercinio banko operacijos. Komercinių bankų veikla. Komercinių bankų siekiai. Komerciniai bankai Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Bankai jau seniai tapo finansinių institucijomis, neatsiejamomis nuo kasdienės ekonominės veiklos. Jie saugo visuomenės santaupas, teikia mokėjimo už prekes ir paslaugas priemones ir finansuoja verslo bei prekybos vystymąsi. Bankų paslaugomis vienais ar kitais atvejais naudojasi kiekvienas asmuo, pradedant kasdieniu apsipirkimu parduotuvėje, sąskaitų už suteiktas paslaugas apmokėjimu ir baigiant taupymu, investavimu bei kitomis finansinio turinio operacijomis. Kad šios funkcijos būtų vykdomos saugiai ir efektyviai, visi bankai turi išlaikyti visuomenės ir verslo partnerių pasitikėjimą. Be to, vieniems šios institucijos yra patikimi pagalbininkai, padedantys realizuoti savo siekius (pvz. įkurti savo verslą gavus reikiamą pradinį finansavimą veiklai), kitiems (dažniausiai dėl neapgalvoto ir neapdairaus elgesio su savo finansais) bendradarbiavimas su bankais gali tapti finansine našta. Taigi jokios šalies ekonomika negali vystytis be geros ir stabilios bankų veiklos. Jų vaidmuo be jokių išimčių yra gyvybiškai svarbus tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tiek valstybinėms institucijoms. [6; 7 p.]

Darbo tikslas. Kuo geriau, suvokti apie bankus, išsiaiškinti jų rūšis, funkcijas, išnagrinėti ir įvertinti pateiktą teoriją.

Darbo uždaviniai. Išanalizuoti literatūrą aktualia tema, susipažinti su bankų rūšimis, kuo jie ypatingi.

Banko pavadinimas kilęs iš italų kalbos žodžio „banco“ – stalo, ant kurio senovėje tam tikri mainytojai keisdavo pinigus. Senovės prekybos centras buvo Italijoje, todėl ten ir atsirado pirmieji bankai. Pirmieji bankai priimdavo pinigus tiktai saugoti. Įduotos saugoti pinigų sumos buvo užrašomos į tam tikras knygas, o pasiimant – nurašomos. Kai pasitaikydavo, kad du pirkliai, kurie turi tame pačiame banke indėlius, nori vienas antram šiek tiek sumokėti, tai jie jau grynaisiais pinigais nemokėdavo, o pranešdavo apie tai bankui, ir bankas vienam tam tikrą sumą knygose nurašydavo, o kitam – užrašydavo. Tada prasidėjo bankų tarpininkavimas. Iš pradžių bankai padėtus pinigus laikydavo rūsiuose ir niekur neleisdavo, o vėliau pradėjo savo vardu atliekamas sumas skolinti kitiems.

1. Akciniai bankai – bankai, kurių įstatinis banko kapitalas sukauptas iš atskirų dalininkų lėšų;

4. Valstybiniai bankai – valstybės nuosavybė; jie atlieka emisijos ir komercijos bankų funkcijas;

5. Mišrieji bankai – bankai, kurių akcijų dalį turi namų ūkiai, firmos bei valstybė;

 • Ekonomika Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Karina
 • 11 puslapių (2200 žodžių)
 • Universitetas
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 73 KB
 • Bankai, bankų rūšys
  10 - 6 balsai (-ų)
Bankai, bankų rūšys. (2015 m. Gruodžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/bankai-banku-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:29