Bankai: Centrinių bankų atsiradimas, jų tikslai bei funkcijos XVII – XX a.


Įvadas. Centrinio banko kilmė. Centrinio banko tikslai ir funkcijos. Anglijos bankas. Centrinis jungtinių amerikos valstijų bankas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo aktualumas: Bankininkystė kaip tam tikra veiklos rūšis yra žinoma nuo senų laikų, o jos užuomazgų (vertybių saugojimo, paskolų teikimo, užsienio valiutos keitimo ir pan.) pastebėti galima net I-III tūkst. pr. Kr. Mezopotamijoje, Senovės Egipte ir kituose kraštuose (Pirmujų bankų istorija, 2015). Šios veiklos atsiradimas labiausiai siejamas su antikine Graikija, tačiau šiuolaikinės bankininkystės užuomazgos aptiktos tik renesanso laikų Italijoje, kur viena žymiausių Italijos bankininkų šeima buvo Medičiai (Medici), kurie sugebėdavo vienu metu ne tik valdyti visą Florenciją, bet ir teikti paskolas valdovams bei pirkliams Italijoje bei visoje Europoje (Mayer ir kt., 1995). Ne veltui ir pats žodis „bankas“ yra kilęs iš itališko žodžio „banco“, kas reiškė stalą, prie kuriu sededavo žmonės (mūsų laikų vadinami bankininkai) verčiantys pinigų mainymo ir panašiomis operacijomis (Martinkus ir kt., 1996). Bankai bei patys pinigai egzistuoja jau daugybę metų, tačiau centriniai bankai, kuriuos nagrinėsiu šiame darbe, atsirado palyginti neseniai, pirmieji buvo įkurti XVII amžiaus pabaigoje, o kaip tai įvyko nagrinėsiu jau tolimesnėjė darbo eigoje (Vaškėlaitis, 2006). Šiandien centriniai bаnkai yra viena iš pаgrindinių vаlstybės institucijų, todėl norėdami suvokti šių institucijų vaidmenį bei atliekamas funkcijas, reikia suvokti ir jų atsiradimo etapus, kadangi tik taip suprasime jų įtaką šiuolaikinei bankininkystei.

Darbo problema – Ar laikui bėgant keitėsi centrinių bankų atliekamos funkcijos?

Darbo tikslas – Išanalizuoti kaip atsirado centriniai bankai ir kokios yra jų atliekamos funkcijos įvairiuose pasaulio centriniuose bankuose.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1418 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sabina
  • Bankai: Centrinių bankų atsiradimas, jų tikslai bei funkcijos XVII – XX a.
    10 - 1 balsai (-ų)
Bankai: Centrinių bankų atsiradimas, jų tikslai bei funkcijos XVII – XX a.. (2019 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/bankai-centriniu-banku-atsiradimas-ju-tikslai-bei-funkcijos-xvii-xx-a.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 17:32
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo