Bankininkystės plėtra ir galimybės Lietuvoje


Finansų referatas. Įvadas. Teorinė dalis. Lietuvos bankininkystės raida. Praktinė dalis. Swedbank”. „DNB“ bankas. SEB” bankas. Išvados. Naudota literatura.


Iš pateiktų duomenų galima pamatyti, kad per metus padidėjo skyrių skaičius nuo 77 iki 81, taip pat pakito ir darbuotojų skaičius. Mokėjimo kortelių skaičius, bankomatų skaičius bei klientų skaičius taip pat augo. Iš šių duomenų galima daryti išvadą, kad „Swedbank“ Lietuvoje plečia savo veiklą orientuodamiesi į klientų poreikių patenkinimą. Didinamas bankomatų skaičius, padeda vartotojams lengviau gauti norimas paslaugas, todėl atitinkamai didėja ir klientų skaičius.

Bankas vykdo savo veiklą atitikdamas visus Lietuvos banko keliamus rizikos normatyvus. Tai reiškia, kad DNB banko veikla yra mažai rizikinga, todėl turi galimybes plėsti savo veiklą, nes klientai pasitiki banku, jo darbuotojais.

„DNB“ banko informacija, 2013m. I ketvirtis.

„SEB“ banko rodikliai kaip ir kitų bankų parodo, jog jie gali plėsti savo veiklą, kadangi jie visi atitinka Lietuvos banko iškeltus normatyvus. Bankas yra likvidus, kapitalo pakankamumo normatyvas taip pat tinkamas.

Atvirkščiai nei kitų bankų ,,SEB” banko informacijos pokyčiai yra labai minimalūs. Minimaliai pakito darbuotojų skaičius, mokėjimo kortelių skaičius. Klientų skaičius padidėjo, bet nežymiai. Nors pokyčiai yra nedidelis, tačiau bankas veikia sėkmingai turi galimybes plėstis Lietuvoje.

2012m. Baltijos finansų rinkoms buvo kupini iššūkių – pasitikėjimo krizė euro zonoje, vietinių bankų bankrotai privertė svyruoti tiek bankų tarpusavio, tiek visuomenės pasitikėjimą jais. Lietuvoje po Snoro bankroto laiku išmokėjus indėlius sėkmingai suvaldyta bankinio sektoriaus sisteminė rizika lėmė, jog pirmąjį šių metų ketvirtį visi šalies bankai įvykdė visus veiklos riziką ribojančius normatyvus. 2013m. šalies bankai gali tikėtis plėtros ir stabilumo – jų turtas ir įsipareigojimai ženkliai pasikeist neturėtų. (Lietuvos bankų asociacija, 2013).

,,Swedbank” yra moderni finansų institucija, turinti 7,6 milijonus klientų, su kuriais palaiko glaudžius santykius. ,,Swedbank” kapitalo rodikliai yra aukštesni nei reikalaujama ir tai užtikrina banko stabilumą esant ekonomikossvyravimams. Daug lėšų bankas skiria inovacijoms, kurios pritraukia daigiau klientų. Banko pelnas kasmet tik didėja, taip pat bankas vykdo ir viešuosius akcijų platinimus. Visi šie veiksniai, leidžia teigti, kad bankas turi galimybę plėstis Lietuvos rinkoje.

,,DNB” bankas priklauso didžiausiai Norvegijos finansinei paslaugų grupei. Turi daugiau nei 700tūkst. Klientų, turi didžiausią ir patogiausią bankomatų tinklą Lietuvoje. Bankas stengiasi investuoti į inovacijas, padedančias palengvinti ir efektyvinti banko veiklą. Įmonė sėkmingai plečia savo veiklą, suteikia kreditus, gauna pastovų, kasmet augantį pelną. Nors ,,DNB” bankas nėra lyderis, tačiau veiklos efektyvinimas ir skaidri bankinė sistema, leidžia manyti, jog bankas plės savo veiklą ir ateityje.

,,SEB” bankas – didžiausias komercinis bankas Lietuvoje. Bankas turi daugiau kaip milijoną klientų. Kiekvienais metais banko pelnas vis didėja, bankas optimizavo savo bankomatų tinklą, kas paskatino didesnį klientų naudojimąsi paslaugomis. Taip pat nuo 2013m, bankas pradėjo platinti obligacijų emisijas. Daug investuodami į naujoves, banko vadovai stengiasi kuo labiau patenkinti klientų poreikius. Tokia banko situacija parodo, kad jis gali sėkmingai dirbti ir plėstis Lietuvos rinkoje.

 • Finansai Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Edvin
 • 23 puslapiai (3949 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų referatai
 • Microsoft Word 523 KB
 • Bankininkystės plėtra ir galimybės Lietuvoje
  10 - 5 balsai (-ų)
Bankininkystės plėtra ir galimybės Lietuvoje. (2015 m. Gruodžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/bankininkystes-pletra-ir-galimybes-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:18