Bankininkystės sistemos ir pinigų politikos analizė Lietuvoje


Makroekonomikos kursinis darbas. Bankininkystės sistemos ir pinigų politikos analizė lietuvoje. Įvadas. Bankininkystės sistemos lietuvoje. Lietuvos centrinis bankas. Lietuvos komerciniai bankai. Bankininkystės problemos lietuvoje ir jų sprendimo būdai. Lietuvos komercinių bankų problemos. Lietuvos komercinių bankų problemų sprendimo būdai. Elektroninė bankininkystė. Elektroninės bankininkystės sąvoka. Kreditinės kortelės. Atsiskaitymas interneto pagalba. Pinigų politika lietuvoje. Pinigų kilmė ir istorinė raida. Nacionalinės pinigų sistemos kūrimas. Pinigų funkcijos. Pinigų paklausa ir pasiūla. Lietuvos banko pinigų pasiūla. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Lietuvai kaip ir bet kuriai valstybei yra svarbi bankininkystės sistema ir pinigų politika. Kadangi šalies ekonomikos situacija nulemia pinigų politikos kryptį ir konkrečius veiksmus, todėl nuo jos analizės pirmiausia turi prasidėti pinigų politikos formavimas. Pinigų politika yra labai susijusi su bankininkystės sistema. Bankininkystė – tai finansinis tarpininkavimo verslas. Jo pagrindą sudaro bankų pinigų skolinimasis už mažesnes palūkanas ir jų perskolinimas už didesnes palūkanas, fizinių asmenų ir ūkinių subjektų einamųjų sąskaitų tvarkymas. Be pagrindinės veiklos, bankai teikia daug papildomų paslaugų: perka ir parduoda vertybinius popierius, prekiauja užsienio valiuta, parduoda mokamąsias korteles, jas tvarko ir atlieka kitas funkcijas. Pinigai naudojami kaip atsiskaitymo, mainų, įkainojimo, apskaitos ir įmonės veiklos efektyvumo priemonė, be kurios neišsiverčia nei vienas bankas ar bankų sistema.

Darbo tikslas - išanalizuoti bankininkystės sistemą ir pinigų politiką Lietuvoje.

Darbą sudaro 4 dalys: pirmoje ir antroje dalyse aptarėme bankininkystės sistemą Lietuvoje, jos problemas, sprendimo būdus, trečioje išsiaiškinome, kas yra elektroninė bankininkystė, o ketvirtoje analizavome pinigų politiką Lietuvoje, jos kūrimąsi, pinigų istoriją, taip pat Lietuvos banko pinigų pasiūlą.

  • Bankininkystė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 204 KB
  • 2013 m.
  • 37 puslapiai (9044 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zivi1e
  • Bankininkystės sistemos ir pinigų politikos analizė Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Bankininkystės sistemos ir pinigų politikos analizė Lietuvoje. (2013 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/bankininkystes-sistemos-ir-pinigu-politikos-analize-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:32
×