Bankinio sektoriaus reguliavimo ir veiklos rezultatų poveikis Vokietijos ekonomikai pokriziniu laikotarpiu


Bankininkystės sektorius Vokietijoje . Kredito rizikos ir likvidumo rizikos valdymas. Priemonės kapitalo bazei stiprinti. Indėlių draudimo sistema. Ekonomika krizės metu. Finansų sektoriaus krizė. Makroekonomikos politika ir išgyvenimas po krizės.


Vienokios ar kitokios krizės pasaulyje vyko ir anksčiau kas keleri metai. Tačiau nėra dviejų identiškų krizių ir kiekviena iš jų turi tam tikrų tik jai būdingų bruožų. 2008 metais prasidėjus pasaulinei finansų krizei, poveikis buvo jaučiamas visose šalyse, įskaitant ir Vokietiją. Kai kurie ekspertai mano, kad šios pasaulinės krizės pamokos, buvo skaudžios globaliu mąstu. Krizė prasidėjo rinkose, kurios buvo laikytos saugiausiomis, ir išplito po pasaulį per vertybinius popierius ir išvestines finansines priemones, kurios, kaip buvo manyta, turėjo padaryti finansų sistemą saugesnę.

Tyrimo objektas: Bankinio sektoriaus ir jo veiklos poveikis Vokietijos ekonomikai.

Tyrimo tikslas: Aprašyti kaip bankinio sektoriaus reguliavimas paveikė Vokietijos ekonomiką krizės ir pokriziniu laikotarpiu.

2008 metų finansų krizė prasidėjo kilus problemoms JAV antrarūšių paskolų būstui įsigyti segmente. Krizei įsismarkavus, tapo aišku, kad jos priežastys buvo visas kompleksas veiksnių (menkai prižiūrima ir ydingomis paskatomis bei labai rizikingais verslo modeliais grįsta finansų Sistema), iš kurių svarbiausia – kad rinkos dalyviai ir reguliuotojai stokojo supratimo, kokios yra globalių finansų rinkų realios rizikos ir kaip jos turi būti valdomos. Svarbus 2008 metų krizės bruožas yra tai, kad ji prasidėjo ir apėmė labiausiai išsivysčiusias pasaulio šalis, tarp jų ir Vokietiją, bei jai būdingas labia stipraus užkrato fenomenas.

Pernelyg laisva pinigų politika, kuri skatino per didelį skolinimą ir nekilnojamojo turto kainų vadinamųjų burbulų formavimąsi

Ydinga bankų vadovų skatinimo sistema, prasti rizikos valdymo sistema, neefektyvios reguliavimo ir priežiūros sistemos

Kredito rizikos ir likvidumo rizikos valdymas. Vokietijos bankai skyrė daug dėmesio prevencinėms priemonėms, bankų rizikai valdyti ir kapitalo bazei stiprinti. Nusistatė naujus reikalavimus dėl anksčiau nereglamentuotų rizikos rūšių valdymo ir papildomos reikalavimus operacinei rizikai valdyti. Bankai iš naujo įvertino rizikos valdymo procesus, peržiūrėjo prekybos operacijų limitus.

Priemonės kapitalo bazei stiprinti. Vokietijos pagrindinis bankas kelerius metus iš eilės rekomendavo bankams skirti uždirbtą pelną rezervams, veiklos rizikai padengti.

Krizių prevencija. 2009 metais Vokietijos bankų valdyba patvirtino finansinių krizių prevencijos ir valdymo pakopų nustatymų ir keitimosi informacija tvarką, pagal kurią buvo atliekamas nuolatinis bankų sektoriaus rizikos vertinimas.

Indėlių draudimo sistema. Didelį vaidmenį, stiprinant pasitikėjimą bankų sektoriumi, suvaidino indėlių draudimo sistemos pakeitimai.

Pasaulinės ekonomikos krizė palietė ir didžiausią euro zonos ekonomiką. 2008 m. antrajame ketvirtyje Vokietijos BVP augimas, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, smuko 0,5%. Po neįprastai stiprių 2008m. pirmojo ketvirčio rezultatų buvo tikimasi lėtesnių augimo tempų, tačiau antrajame bei trečiajame šių metų ketvirčiuose smarkiai sumažėjusios gmybos apimtys ir kritę pasitikėjimo rodikliai, kurie atsispindėjo paskutiniuose įmonių apklausos rezultatuose, rodo, kad nepaisant stabilaus ekonomikos plėtros pastaruosius dvejus metus, Vokietijai vis dėlto nepavyks išvengti pasaulinės ekonomikos krizės poveikio.

Sumažėję užsakymai, kritęs įmonių ir vartotojų pasitikėjimas, nulėmė didesnį ir ilgesnį ekonomikos augimos sulėtėjimą. Aukšti skolinimosi kąštai slopino investicijų augimą. Aukšta vartotojų kainų infliacija bei ypač ženkliai kritę lūkesčiai, susilpnino ir taip neįspūdingai tuo metu augusį namų ūkių vartojimą. Tuo tarpu vis mažėjanti išorinė paklausa neleido augti eksportui. 2008 metais BVP augimas sumažėjo iki 1,6%, palyginti su 2,6% augimu prieš metus. 2009 metais Vokietijos ekonomikos augimas pasiekė žemiausią tašką.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 784 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3269 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Bankinio sektoriaus reguliavimo ir veiklos rezultatų poveikis Vokietijos ekonomikai pokriziniu laikotarpiu
    10 - 2 balsai (-ų)
Bankinio sektoriaus reguliavimo ir veiklos rezultatų poveikis Vokietijos ekonomikai pokriziniu laikotarpiu. (2017 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/bankinio-sektoriaus-reguliavimo-ir-veiklos-rezultatu-poveikis-vokietijos-ekonomikai-pokriziniu-laikotarpiu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:11
×