Banko būstų paskolų proceso analizė, vystimasis lyginant Lietuvos ir Kinijos bankus


Banko būsto paskolų samprata. Būsto paskolų išdavimo procesas ir priežiūra Lietuvojos ir Kinijos komerciniuose bankuose. Būsto paskolų išdavimo procesas. Būsto įsigijimo ypatumai. Nuosavų lėšų taupymas prieš perkant nuosavą būstą. Išankstinis būsto paskolos grąžinimas. Būsto paskolos refinansavimas. Paskolos grąžinimas. Kredito rizika. Palūkanos. Praktinė dalis. Išvados. Santrauka.

Būsto įsigijimas yra siejamas su gyvenimiškais etapais. Tai, kol esi jaunas, nori daugiau patirti, išbandyti, vėliau sukuri šeimą, natūralu, kad galvoji apie būsto paskolą ir stabilumą. Kita priežastis, mažas nuomuojamų gyvenamųjų vietų pasirinkimas , ir didelės kainos, kurios prilygsta paskolos palūkanoms. Tai gali būti viena svariausių iš priežasčių, kodėl žmonės renkasi būsto paskolas, bet prieš renkantis būsto paskolą, svarbu įvertinti galimybes ir riziką prisiimant būsto paskolą.

Temos aktualumas. Šiame darbe bus pateikta informacija apie Lietuvos ir Kinijos banko būsto paskolų išdavimo procesus. Išskiriama, tai ką reikia žinoti prieš skolinantis nuosavo būsto paskolą, kokie yra ypatumai, ir grąžinimai, palūkanų reikšmė, bei grąžinimo būdai.

Darbo tikslas Išsiaiškinti, kaip vystosi banko būstų paskolos, išanalizuoti patiriamus bankų nuostolius ir riziką, pateikti statistinius duomenis, juos palyginti, bei priimti išvadas.

Darbo objektas bankų būsto paskolos

Darbo uždaviniai: Pateikti statistinius duomenis, kaip:

Lietuvos banko būstų paskolų palūkanų normos.

EURIBOR, LIBOR, VILIBOR palūkanų normos

Kinijos palūkanų normų kitimas.

Darbo struktūra. Kursinį darbą sudaro du skyriai, kuriuose pateikiama banko būsto paskolų proceso analizę, paskolos žingsius, būsto įsigijimo ypatumus, palūkanų normas Lietuvoje ir Kinijoje. Antroje dalyje yra atvaizduojamos Kinijos ir Lietuvos palūkanų normų kitimas skirtingais laiko tarpais.

Būsto paskolos yra priskiriamos vienai iš keturių banko paskolų kategorijų, t.y. nekilnojamojo turto paskoloms. Kitos kategorijos: vartojimo paskolos, verslo paskolos ir užsienio paskolos.

Būsto paskola — tai tikslinė paskola nekilnojamam turtui įsigyti. Būsto paskolos grąžinimo užtikrinimui naudojamas įsigyjamas nekilnojamas turtas. Skolininkui nesilaikant sutarties taisyklių skolintojas gali atimti skolininko teises į šį nekilnojamą turtą. Pagal D. Andriukaitį ir kt., būsto paskola - tai ilgalaikis, terminuotas banko kreditas, kuris imamas norint įsigyti būstą už tam tikras palūkanas ir garantuojamas įkeičiamu turtu.

Pasak D. Jurevičienės, būsto paskolos yra skirtos padėti žmonėms įsigyti būstą, kurio jie negali nusipirkti savomis lėšomis. Tačiau debitoriai grąžindami pasiskolintus iš bankų pinigus turi sumokėti tam tikras palūkanas. Skirtingų bankų reikalavimai paskolos gavėjui skiriasi. Anot V. Vaškelaičio būsto paskolą gali gauti kiekvienas Lietuvos Respublikos gyventojas, sulaukęs aštuoniolikos metų ir gaunantis nuolatines pajamas. Paskolos dydis priklauso nuo pasirinkto būsto vertės, vietos, taip pat nuo kliento finansinių galimybių grąžinti paskolą. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių skirtinguose bankuose. A. Maldeikienė teigia, kad būsto paskolos maksimalus terminas keturiasdešimt metų, o paskolos dydis priklauso nuo:

Pagal V. Aleknevičienę būsto paskola yra skirta vertingam turtui įsigyti, nekilnojamam turtui statyti. Paskolos trukmė iki 40 metų. Tokia paskola dažniausiai pradedama grąžinti ne vėliau kaip po vienerių metų nuo paskolos sutarties sudarymo dienos ir grąžinama ne rečiau kaip kas trys mėnesiai.

2.Būsto paskolų išdavimo procesas ir priežiūra Lietuvojos ir Kinijos komerciniuose bankuose

Norint gauti būsto paskolą reikia atlikti būsto kredito gavimo procesą. Šiuos 12 veiksmų pateikia SEB bankas

PBC yra viena iš didžiausių pasaulio bankų ir finansinių paslaugų organizacijų Kinijoje, taip pat pateikia panašias banko būsto paskolos gavimo žingsinius.

besikreipiančio asmens ir jo sutuoktinio pasus arba asmens tapatybės korteles bei socialinio draudimo pažymėjimus;

2. Įkeičiamą būstą turi įvertinti bankui priimtini nepriklausomi turto vertintojai.

Paprastai ataskaitą turto vertintojai parengiama per 1—5 dienas.

Bus aptariamos kredito sutarties sąlygos, supažindinama su pateiktais dokumentais, nuspręsta kiek ir kokiomis sąlygomis bus skolinami pinigai. Bankas pateiks galimas pasiūlymus, bei juos palygins, o galutinį sprendimą dėl būsto paskolos praneš kredito vadybininkas.

Kredito sutartį su banku galima sudaryti tik tokiomis sąlygomis:

išsirinkus būstą, kurį norėtumėte įsigyti kredito lėšomis

Vykdami pas notarą sudaryti sutarties, reikalingi šie dokumentai:

registruojama hipotekos registre hipotekos teisėjo sprendimu. Už lakšto registravimą Hipotekos registre reikia sumokėti mokestį į Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos sąskaitą. Mokestis priklauso nuo kredito sumos. Kai tai pačiai būsto paskolai registruojamas papildomas turto įkeitimas, už kiekvieną paskesnį įkeitimo sandorio įregistravimą imamas papildomas (100 Lt) atlyginimas;

  • Microsoft Word 191 KB
  • 2015 m.
  • 26 puslapiai (4766 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rinalda
  • Banko būstų paskolų proceso analizė, vystimasis lyginant Lietuvos ir Kinijos bankus
    10 - 5 balsai (-ų)
Banko būstų paskolų proceso analizė, vystimasis lyginant Lietuvos ir Kinijos bankus. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/banko-bustu-paskolu-proceso-analize-vystimasis-lyginant-lietuvos-ir-kinijos-bankus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 20:43
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo