Banko finansinis tikslas ir jo įvertinimas


Du ponto analize. Du ponto analiz4. Du ponto modelis. Referatai banko turto ir nuosavybes valdymas. P/m rodiklis. Banku veiklos efektyvumas. Banku finansinis vertinimas. Lietuvos banko ekonominiai tikslai. Banku likvidumo rodiklis ir jo vertinimas. Du ponto.

Banko finansinis tikslas ir jo įvertinimas. Buhalterinis ir ekonominis banko veiklos įvertinimo metodas. Banko įvertinimas investuotojo požiūriu. Banko veiklos įvertinimo rodikliai investitoriaus požiūrių.

Banko, kaip ir bet kokios įmonės, veikiančios rinkos ekonomikos sąlygomis, finansinis tikslas - didinti akcininkų kapitalą ir banko rinkos vertę. Likvidžiosiose rinkose, kur bankų akcijos yra kotiruojamos biržose, rinkos vertėslygindami banko akcijos rinkos vertę su jos buhalterine verte gauname dar vieną iš plačiai taikomų koeficientkai šis santykis yra didesnis už vienetą, tai reiškia, kad banko vadovybė sukuria papildomą vertę, kuri yra savininkų nuosavybė, ir atvirkščiai, jeigu koeficientas yra mažesnis už vienetą, tai banko savininkų tikslas - ieškoti efektyvesnės banko veiklos strategijos.

šios formulės nėra absoliučiai teisingos, kadangi akcijos kainą rinkoje gali veikti daug subjektyvių faktorių, nepriklausančių nuo banko veiklos. Tačiau banko vadovybei svarbesni yra ne subjektyvūs, o objektyvūs banko veiklos vertinimo rodikliai, atspindintys banko veiklos efektyvumą.

Vienas iš plačiai paplitusių banko veiklos analizės būdų yra vadinamasis du ponto modelis. Pirmiausia analizuojami šie banko pelningumo rodikliai: turto ir nuosavybės grąža. Matemroe rodiklis parodo banko veiklos efektyvumą arba kiek pelno tenka vienam akcininkų nuosavybės litui. Bankas turėtų siekti, kad akcininkų nuosavybės grąžos rodiklis didėtų kiekvienais finansiniais metais. Tai reikštų, kad akcininkui garantuojami dividendai. Kartu didėja akcininkų nuosavybės vertė (t. Didėja vienos akcijos buhalterinė vertė), o tai traktuojama kaip investicija į ateitį.

Roa rodiklis apibūdina banko turto panaudojimo efektyvumą. Didesnės šio rodiklio reikšmės rodo racionalesnį banko turto panaudojimą.

šios analizės tikslas - palyginti banko veiklos tendencijas su pžemą roa, bet yra pasiekęs aukštą roe dėl didelio finansinio sverto, tai bus perspėjimas, kad padidėjo mokumo rizika ir atsiranda kapitalo valdymo problemų. Žemas roa gali būti perspėjimas apie problemas, kylančias palūkanų normos valdymo bei kitose srityse.

Aukštas roa, bet žemas roe signalizuoja apie nepakankamą finansinį svertą ir neefektyvų kapitalo naudojimą.

Toliau atliekant du ponto analizę roa susay rodiklis gali signalizuoti apie likvidumo bei kredito rizikas , o pm rodiklis - apie palūkanų normos bei kitas rizikas (pm). Žinoma, kiekvienu atveju nagrinėjant banko rodiklius reikalinga gilesnė ir smulkesnė analizė, tačiau du ponto analizė gali parodyti, į ką pirmiausiailėšos kred. Įstaig ir fin. Inst. +paskolos kred. Įstaigų ir fin. Inst grynąja vertė + iždo trump. Vp + suteiktosįsiskolin. Centr. Bankams+kred. Įst ir fin. Inst. Lėšos+įsiskolin. Kred.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (2055 žodžiai)
  • Banko finansinis tikslas ir jo įvertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Banko finansinis tikslas ir jo įvertinimas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/banko-finansinis-tikslas-ir-jo-ivertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 04:51
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo