Banko kreditavimas


Įvadas. Kreditai. Pagrindinės sąvokos. Kreditas. Kredito funkcijos. Bankinis kreditavimas. Banko kreditas. Bankynio kreditavimo rūšys. 7. Išvados. Literatūra.

Komercinių bankų kreditavimo sistema leidžia racionaliau ir efektyviau paskirstyti lėšas ūkyje, stengiantis padėti pereiti pinigams iš žmonių kurie turi jų perteklių, pas žmones, kurie jaučia jų stygių. Tai, savo ruožtu, skatina bendrojo vidaus produkto ir tuo pačiu šalies ekonomikos augimą.

Pinigus skolinasi tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Jei bankai atskiros grupės vartotojams suteiks mažiau paskolų, tai nukentės tas ūkio sektorius, į kurį vartotojas būtų investavęs gautus pinigus. Todėl kreditavimas kaip komercinių bankų veiklos sritis yra labai svarbi ir gali būti vadinamas kiekvienos valstybės ekonominės plėtros pagrindu.

Skolininkas - tai subjektas, kuris ima kreditą iš kreditoriaus, pinigine ar kitokia forma, kad galėtų išspręsti jam iškilusią problemą.

Kreditavimo objektas - tai sąnaudos arba materialinės vertybės, kurioms skolininkas neturi savų lėšų.

Kaip žinia, įmonės turto apyvarta vyksta trimis stadijomis: pinigine, gamybine ir prekine. Pirmiausiai už turimas lėšas perkamos žaliavos, tuomet gaminamas produktas ir galiausiai jį pardavus, vėl gaunami pinigai. Visa tai vyksta nenutrūkstamai - viena būsena keičia kitą. Nevalia nepaminėti, kad turto apyvarta, ypatingai žiūrint į skirtingas ūkio šakas, yra skirtinga t.y. skiriasi jų fazės. Čia atsiranda kredito poreikis.

Kitas faktas yra tas, kad egzistuoja įmonių gamybos sezoniškumas. Šiuo atveju, kreditas reikalingas, kad užtikrintų nenutrūkstamą gamybos procesą.

Trumpalaikio turto apyvartumo pagreitinimo - trumpalaikio turto trūkumui padengti.

Banko kreditas - tai ekonominiai santykiai tarp bankų ir skolininkų, kuriais gali būti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Kitų šalių fiziniams ir juridiniams asmenims, siekiantiems kredito mūsų šalyje, taikomi tie patys reikalavimai ir nuostatos, kaip ir mūsų šalies juridiniams asmenims, jei kitaip nenumato šalies įstatymai.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1468 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Banko kreditavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Banko kreditavimas. (2015 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/banko-kreditavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:41
×