Banko priimamų indėlių analizė


Įvadas. Indėliai. I. indėlio sąvoka. Ii. indėlių klasifikavimas. Iii. sąskaitos, į kurias bankai priima indėlius. Iv. indėlių draudimas. Bankų „Swedbank“, „Seb“, „Dnb“ priimamų indėlių analizė. I banko „Swedbank“ priimamų indėlių dydis [7]. Ii. banko „Seb“ priimamų indėlių analizė. Iii. banko „Dnb“ priimamų indėlių analizė. Iv. „Swedbank“, „Seb“, „Dnb“ bankų indėlių palyginimas. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas ir svarba. Indėliai yra pinigų įdarbinimas, kad šie atneštų pelną iš palūkanų. Taip pat tai pinigų saugojimas. Tema aktuali, nes šiandieniniame pasaulyje visi stengiasi kuo daugiau uždirbti ir apsaugoti savo turimas lėšas.

Projektinio darbo tikslas. Apžvelgus indėlių teorinius aspektus, išanalizuoti ir pateikti bankų priimamų indėlių analizę bei pateikti išvadas.

Indėlių lėšos bankams yra svarbiausias, stabiliausias ir pigiausias kredito išteklių šaltinis. Indėliai gali skirtis vienos nuo kito. Tai priklauso nuo to, kokiam terminui indėlis yra padėtas banke, nuo indėlio sumos, paėmimo sąlygų, mokamų palūkanų, indėlininko statuso ir kitų charakteristikų. Kadangi indėlių įvairovė tampa plati, kad būtų lengviau juos suklasifikuoti, jie yra skirstomi pagal įvairias charakteristikas.

Kaip ir buvo paminėta ankstesniame skyriuje, indėliai yra labai įvairūs. Dėl šios priežasties jie yra klasifikuojami į tam tikras grupes, atsižvelgiant į tam tikras indėlio charakteristikas.

Terminuotasis indėlis – tai banko sąskaitoje esantis indėlis, kurio negalima atsiimti anksčiau nustatyto laiko be nuostolių, nepranešus apie norą atsiimti iš anksto. Terminuotasis indėlis padedamas į banką nustatytam laikui, pavyzdžiui, 4 mėnesiams. Į terminuotojo indėlio sąskaitą papildomi įnašai yra nepriimami. Norint įmokėti papildomą sumą, atidaroma kita sąskaita. Bankai už terminuotuosius indėlius moka palūkanas, kadangi tai patrauklus jo finansavimo šaltinis. Bankui suteikiama galimybė nustatytą laiką naudotis pinigais, juos skolinti, nepatiriant palūkanų normos rizikos. Terminuotųjų indėlių palūkanų normos yra glaudžiai susijusios su pinigų rinkos palūkanomis, o jų dydį nemažai lemia bendra šalies ekonomikos būklė. Indėlių palūkanų normas ir kitas sąlygas nustato bankai. Suėjus terminuotojo depozito terminui, priskaičiuojamos palūkanos, kurios indėlininko pageidavimu jam išmokamos arba jų pagrindu gali būti įformintas naujas indėlis. Terminuotų depozitų palūkanų normos didmenėje rinkoje yra aukštesnės negu mažmeninėje depozitų rinkoje. Be to, didmeninės rinkos dalyviams yra kuriami specialūs taupymo produktai, kurie yra neprieinami ūkio indėlininkams.(3)

Neterminuoti indėliai arba indėliai iki pareikalavimo dar yra vadinami čekiniais depozitais. Už čekinius depozitus, kurie gali būti laikomi šalies ir užsienio valiuta, procentai nemokami, bet turint tokį indėlį, galima išrašyti čekį. Kai kurie bankai nustato mokestį už naudojimąsi čekiniais depozitais, kuris priklauso nuo depozito dydžio,per mėnesį išrašytų čekių skaičius ir pan. Tačiau mokestis gali būti neimamas, jei indėlininko sąskaitoje mėnesį laiko išlieka tam tikro dydžio suma, ne mažesnė už nustatytą. Tai tolygu netiesiogiai banko mokamoms palūkanoms, nes mokestis neimamas, o suteikiamos papildomos paslaugos. Indėlininkas gali išrašyti čekius turimam indėliui banko sąskaitoje. Čekinės sąskaitos savininkas gauna iš banko čekių knygelę. Jis gali išrašyti čekius mokėjimams, kurių vertė priklauso nuo sąskaitoje esamos pinigų sumos. Čekis gali būti išrašytas konkrečiam asmeniui arba jo pateikėjui. Čekis, kuriame nenurodytas pinigų gavėjas, vadinamas pateikėjo čekiu. (3)

Taupomieji (kaupiamieji) indėliai iš esmės yra terminuotųjų indėlių rūšis. Jie gali būti papildomi naujais piniginiais įnašais. Papildžius sąskaitą, palūkanos skaičiuojamos nuo padidėjusio indėlio sumos. Kaupiamųjų indėlių, kaip ir kitų terminuotųjų indėlių, negalima atsiimti anksčiau nustatyto termino. Šių indėlių palūkanų normos yra mažesnės už terminuotųjų indėlių palūkanų normas.(3)

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3021 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Banko priimamų indėlių analizė
    8 - 1 balsai (-ų)
Banko priimamų indėlių analizė. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/banko-priimamu-indeliu-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 04:05
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo