Banko rizikos ir jų valdymas


Įvadas. Danske bank rizikos. Danske bank rizikų valdymas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Danske Bank buvo įkurtas 1990 m., susijungus bankams „Den Danske Bank“ (veikusiam nuo 1871 m.), „Kjobenhavns Handelsbank“, ir „Provinsbanken“. Tai yra didžiausias bankas Danijoje ir viena iš pirmaujančių finansų įmonių Šiaurės Europoje. Danske Bank būstinė yra Kopenhagoje. Bankas yra orientuotas į mažmeninę bankininkystę, kuris siūlo platų finansinių paslaugų pasirinkimą. Klientai taip pat gali pasirinkti draudimo, turto valdymo, lizingo ir kitas paslaugas. Banko organizacinė struktūra susideda ir trijų verslo padalinių – asmeninės bankininkystės, verslo bankininkystės bei įmonių ir institucijos padalinių. Bankas veikia 15 šalyse, tačiau didžiausią dėmesį skiria Šiaurės regionui. Apimant visus Danske Bank padalinius, dirba net 19 tūkst. kvalifikuotų darbuotojų, orientuotų į klientų poreikius.

Darbo tikslas. Išanalizuoti Danske Bank rizikų rūšis ir jų valdymą.

Darbo uždaviniai:

1.Apibrėžti rizikų rūšis, kurias išskiria bankas.

2.Išanalizuoti rizikų valdymo svarbą.

Kiekvienas bankas susiduria su įvairiomis rizikos rūšimis. Norint užimti gerą rinkos dalį bei efektyviai veikti, bankas privalo žinoti su kokiomis rizikos rūšimis jis suduria ir kaip jas tinkamai valdyti. Net menkiausias rizikos nepastebėjimas gali bankui brangiai kainuoti ir dėl to bankas gali patirti didelius finansinius nuostolius bei prarasti rinkos dalį ir klientus.

Danske Bank išskiria 7 rizikos rūšis su kuriomis susiduria bankas:

Kredito rizika;

Šalies rizika;

Rinkos rizika;

Likvidumo rizika;

Operacinė (veiklos) rizika;

Draudimo rizika;

Pensijų rizika.

Danske Bank suteikdamas paskolas, kreditus, garantijas bei kitus finansavimo produktus įgyja kredito riziką. Bankas kredito riziką apibūdina kaip nuostolių riziką, kuri atsiranda kai skolininkai nesugeba laiku vykdyti savo finansinių įsipareigojimų. Taip pat bankas pažymi, kad kredito rizika atsiranda dėl įsigytų biržos išvestinių finansinių priemonių ir vertybinių popierių. Bankas pateikė, kad 2013 m. tai sudarė net 250 mlrd. Danijos kronų.

Bankas šalies riziką, apibūdina kaip finansinio nuostolio patyrimą dėl abiejų šalių kaltės. Dažniausiai rizika pasireiškia dėl rinkos vertės pokyčių. Sandoris dažniausiai žlunga dėl išvestinių finansinių priemonių netinkamo panaudojimo.

Rinkos riziką bankas apibrėžia kaip nuostolių riziką, kuri yra susijusi su rinkos sąlygomis, dėl kurių bankas praranda finansinį turtą. Dažniausiai rinkos rizika atsiranda aptarnaujant verslo klientus, t.y. suteikiant jiems paskolą. Todėl bankas visada atsižvelgia į rinkos riziką, kuriant verslo strategijas.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1289 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Banko rizikos ir jų valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Banko rizikos ir jų valdymas. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/banko-rizikos-ir-ju-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:14
×