Bankrotas Lietuvoje


Įvadas. Bankroto teisės samprata. Civilinės bylos dėl bankroto iškėlimas. Pagrindai kreiptis į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Bankroto bylos nagrinėjimas. Supaprastintas bankroto procesas. Yčinis bankrotas. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: Išanalizuoti, Lietuvos įmonių bankroto priežastys. Išanalizuoti, kokiais Lietuvos Respublikos įstatymais yra skelbiamas įmonių bankrotas. Išsiaiškinti, kokia yra bankroto samprata reikšmė teisėja

Bankroto bylos inicijavimas, t.y. civilinės bylos dėl bankroto iškėlimas, yra laikoma pirmąja, savarankiška bankroto proceso stadija. Kaip jau minėta, bankroto bylos yra civilinės bylos, jos iškeliamos ir nagrinėjamos Civilinio proceso kodekso nustatyta ginčo teisenos tvarka. Įmonių bankroto įstatymo normos yra specialiosios bendrųjų civilinio proceso normų atžvilgiu ir turi prioritetą jų konkurencijos atveju. Taigi šiai stadijai būdingi bendrieji principai, kuriais vadovaujamasi iškeliant kiekvieną civilinę bylą, t.y., iškeldamas civilinę bylą teismas remiantis CPK 135 str., 137 str. 2 d., patikrina, ar asmuo apskritai turi teisę kreiptis į teismą ir ar tinkamai šią teisę įgyvendina; iškeliant civilinę bylą, nėra svarstoma, ar ieškovo materialinis teisinis reikalavimas yra pagrįstas; taip pat įgyvendinant teisę į teisminę gynybą į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo gali kreiptis kiekvienas suinteresuotas asmuo. Atsižvelgiant į bankroto proceso specifiškumą ir siekiant identifikuoti civilinės bylos dėl bankroto iškėlimo stadiją, reikėtų atsakyti į kelis klausimus:

Bendrasis pagrindas kreiptis į teismą ginant savo pažeistas teises yra būtent turimos teisės pažeidimas bei teisė pasinaudoti teismine gynyba ginant savo teises. Įmonių bankroto įstatyme yra numatyti pagrindai, kada galima kreiptis į teismą dėl įmonės bankroto iškėlimo – bent vienas jų turi egzistuoti kreipimosi metu. Pagrindai, kuriais remiantis galima pateikti pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo (ĮBĮ 4 str.):

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1646 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ramune
  • Bankrotas Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Bankrotas Lietuvoje. (2017 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/bankrotas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 11:44
×