Bankroto tikimybės prognozavimas įmonėje UAB Kauno švara


Bankroto tikimybės prognozavimas įmonėje UAB Kauno švara Analizė. Santrauka. Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Bankroto prognozavimo butinumas. Bankroto esmė, jį sukeliantys veiksniai bei pasekmės. Bankroto prognozavimo modeliai ir jų vertinimas. Įmonių veiklos tęstinumo ir veiklos analizė. Finansinių rodiklių analizė. Bankroto prognozavimo modelių tyrimas „Kauno švara“ įmonėje. Bankroto tikimybė ir ateities prognozė „Kauno švara“ įmonėje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo problema: Ar įmonė pakankamai efektyvi, kad nepatirtų neigiamų veiksnių.

Darbą sudaro 29 puslapių, 12 lentelių, 7 paveikslai, 15 literatūros ir informacijos šaltinių, 0 priedų.

Šiuolaikinėje visuomenėje tobulėjant technologijoms, bei kintant rinkoms, įmonės veiklos būklės analizavimui sukuriama vis daugiau naujų modelių. Tobulėjančios informacinės tecnologijos suteikia galimybes modernizuoti pasenusias programas, bei sudaro sąlygas ne tik tarptautinėms kompanijoms, bet ir mažoms rinkos dalyvėms veikti ir pasiekti didžiąją rinkos dalį. Naujos technologijos leidžia didžiosioms įmonėms sumažinti gamybos kaštus, tačiau jos tampa sunkiai prieinamos mažoms ar vidutinėms įmonės, ko pasekoje jų finansinė padėtis pablogėja. Tokioms įmonėms tampa vis sunkiau sudominti vartotoją, mažėja pardavimų apimtys, blogėja mokumas, silpnėja pinigų srautai ir visa tai veda link bankroto, kurio pasekmės tampa ne tik pačių įmonių problema, bet taip pat turi įtakos bendrai šalies ekonomikos vystymosi raidai[1].

Bankroto tikimybės prognozavimas pripažįstamas kertiniu elementu, sprendžiant įmonės problemą, naudojant skirtingus bankroto prognozavimo modelius.

Įmonių bankrotai Lietuvoje yra įprastas rinkos ekonomikos reiškinys, tačiau sukeliantis daug neigiamų pasekmių ne tik pačiai įmonei ar jos darbuotojams, bet ir valstybei. Norint, kad įmonė veiktų sėkmingai, reikia nuolat atlikti įmonės financinių duomenų tyrimus [2]. Įmonės bankroto užuomazgas ar realią jo grėsmę galima stebėti nagrinėjant finansinių ataskaitų duomenų pokyčius, skaičiuojant ir lyginant santykinius finansinius rodiklius, analizuojant jų dinamiką, bei taikant skirtingus bankroto prognozavimo modelius [3].

Darbo tikslas: Išanalizuoti ir įvertinti bankroto tikimybę bei ateities prognozę įmonėje UAB “Kauno švara”.

Atlikti kompleksinį bankroto tikimybės tyrimą UAB „Kauno švara“ įmonėje ir aptarti gautus rezultatus.

Nustatyti įmonės UAB ,, Kauno švara“ bankroto tikimybę, aptarti gautus rezultatus ir ateities prognozes.

Darbo objektas: UAB „Kauno švara“ finansinių ataskaitų duomenys, veiklos rezultatai, ir juos sąlygojantys veiksniai.

Kita vertus, įmonių bankroto nereikėtų vertinti vien tik kaip neigiamo reiškinio. Tai normalus konkurencingas rinkos ekonomikos reiškinys, kai vienos įmonės neišsilaiko konkurencingoje kovoje ir užleidžia vietą stipresnėms įmonėms. Taigi bankrotą galima apibūdinti kaip procesą, leidžiantį padidinti konkurenciją rinkoje, pašalinti iš jos nesėkmingai dirbančius verslininkus, vengiančius ir negalinčius atsiskaityti su kreditoriais, ir vietoje jų įkurti naujas įmones, galinčias efektyviai plėtoti visuomėnei naudingą veiklą ir vykdyti įsipareigojimus.

Bankroto prognozavimas yra ypač svarbus trims grupėms: vadovams, kaip svarbiausias veiksnys atsakingiems sprendimams priimti, bankams, kuris padeda įvertinti kredito grąžintinumo riziką, auditoriams, kurie turi pareikšti savo nuomonę apie bendrovės veiklos grėsmes [6].

Nustatyti įmonės bankroto tikimybę pagal tam tikrus bankroto prognozavimo modelius (finansų analitikas turėtų pasirinkti 3-4 įvairių autorių sukurtus bankroto prognozavimo modelius ir pagal juos apskaičiuoti bankroto tikimybę);

Specifiniai ir rinkos veiksniai. Dažniausiai tai rizikos veiksniai, darantys įtaką krizinėms situacijoms, skirstomi į specifinius ir rinkos veiksnius. Tokie veiksniai kaip vadybos kokybė, darbo santykių padėtis, konkurencingumas, reklamos lygis, gamtiniai ir klimatiniai reiškiniai, lemia firmos specifinę (nesistemingą) riziką ir vadinami specifiniais. Skiriami bendresni veiksniai: investicijų augimas ekonomikoje, vartotojų paklusos lygis, valiutų kursų pasikeitimas, įmonių mokesčių tarifai ir palūkanų normos dydis – tai rinkos veiksniai.

  • Microsoft Word 471 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (5694 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvinas
  • Bankroto tikimybės prognozavimas įmonėje UAB Kauno švara
    10 - 1 balsai (-ų)
Bankroto tikimybės prognozavimas įmonėje UAB Kauno švara. (2017 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/bankroto-tikimybes-prognozavimas-imoneje-uab-kauno-svara.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 13:37
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo