Bankų būsto paskolos


Rinalda breimelytė bankų busto paskolos banko veiklos organizavimo kursinis darbas. ĮVADAS Temos aktualumas. Darbo tikslas. Darbo objektas. Darbo uždaviniai. Būsto paskolų išdavimo procesas ir priežiūra Lietuvojos ir Kinijos komerciniuose bankuose. Būsto paskolų išdavimo procesas. Būsto įsigijimo ypatumai. Nuosavų lėšų taupymas prieš perkant nuosavą būstą. Išankstinis būsto paskolos grąžinimas. Būsto paskolos refinansavimas. Linijinis metodas. Kredito rizika. Pastovios fiksuotos banko būsto paskolų normos. Metai Palūkanų norma.   change date. The People’s Bank of China naujausios palūkanų normos. / Lietuvos SEB banko vidutinės paskolų metinės palūkanų normos. 2014 11 14 2014 11 14 SHIBOR. Vienos nakties. Nl english international interest rates euribor interest rates. Lt ntr apie ikainiai iregistravimas.


Darbo tikslas Išsiaiškinti, kaip vystosi banko būstų paskolos, išanalizuoti patiriamus bankų nuostolius ir riziką, pateikti statistinius duomenis, juos palyginti, bei priimti išvadas.

Darbo objektas bankų būsto paskolos

Darbo uždaviniai

•kliento finansinių galimybių grąžinti paskolą (atskaičiavus mokesčius)

Jei kreipiamasi dėl būsto paskolos kiekvienas bankas pirmiausia duos užpildyti specialią banko patvirtintos formos paraišką, kurios analizė ir lems banko sprendimą – skirti paskolą ar ne. Pildant paraišką reikia turėti :

išsirinkus būstą, kurį norėtumėte įsigyti kredito lėšomis

Apylinkės teismo leidimo įkeisti būstą reikia, jei turite nepilnamečių vaikų ir Jūsų šeima gyvena vieninteliame Jūsų turimame būste, kurį norite įkeisti. Pagal D.Jurevičiene, jeigu įkeičiamame būste gyvena šeima (ar vienas iš tėvų), turinti nepilnamečių vaikų, tai reikia gauti apylinkės teismo leidimą įkeisti būstą. Jei šeima su nepilnamečiais vaikais gyvena ne bankui įkeičiamame būste, o kitame (notarui reikės pateikti dokumentus, patvirtinančius, kad klientas turi kitą būstą, kuris Nekilnojamojo turto registre įregistruotas kaip šeimos turtas), arba jei įkeičiamas žemės sklypas, tada teismo sprendimo įkeisti būstą nereikės.

Būsto įsigijimas, tai didžiausias pirkinys, su kuriuo susiduriame visi, todėl prieš priimant sprendimą dėl būsto įsigijimo svarbu apsvarstyti savo finansines galimybes. Daugumos žmonių balanso turto dalyje būsto įrašas yra didžiausias. A.Maldeikienė cituoja : „svarbiausia yra apsispręsti, ar pirkti, ar nuomotis būstą“.

Visi individai, kurie nuomuojasi būtą tikisi, jį įsigyti. Didžiausias pranašumas, kurį

įgyja savininkas, – turto vertės, kartu ir nuosavybės, didėjimas, tai gali būti labai naudinga fi nansiškai, ypač ilguoju laikotarpiu. Žmonės vis dažniau skolinasi pinigus, kad galėtų įsigyti savo nuosavą būstą. Būsto paskola užtikrinama nekilnojamojo turto įkeitimu, taigi bankas turi reikalavimo teisę į šio turto vertę. D. Andriukaitis: „ Savininkui sumokant nustatytą paskolos sumą, dalis būsto vertės, į kurią gali pretenduoti bankas, mažėja, o procentinė savininko dalis didėja, o pasibaigus kredito terminui, visa būsto vertė priklauso savininkui, o būsto vertė, įrašoma balanso nuosavybės dalyje, yra didelė.“

Šiais laikais yra labai populiaru užsiimti nekilnojamu turtu, pasiimti būsto paskolą, įsigyti būstą ir jį nuomuoti, o sau pasirinkti paprastesnį variantą. Kintant būstų rinkos tendencijoms, ir sulaukus pelningiauso meto, bei nusprendus būstą parduoti, yra tikimybė išlošti iš būsto pardavimo ir nemažai užsidirbti, o iš skirtumo įsigyti kitą būstą, prisidurti prie savo pencijos arba tiesiog išsimokėjus būsto paskolą būstą palikti vaikams. Šia finansine strategija reikia naudotis itin atsargiai, geriausia nuomuotis būstą iki tol kol atsiranda realios galimybės įsigyti būsto paskolą. Kitaip galimos pasekmės: vos įsigijus paskolą darosi sunku ją išsimokėti, vėluojama mokėti paskolos sumą, turtą gali net gi tekti parduoti, taip prarandamas banko pasitikėjimas taip pat galima patirti nuostuolių, jei tuo metu rinkos kainos krinta.

Ketinant pirkti nuosavą būstą siūloma taupyti pinigus, taip bus lengviau ateityje, nors bankai siūlo 100proc būsto paskolą ir gali pasiūlyti papildomą paskolą būsto remontui, ar kitai reikiamai būsto įrangai. Tačiau 100proc. finansavimas ar papildoma didesnė suma turi ir trūkumų, pagal D. Andriukaitį ir kt., egzistuoja du pagrindiniai trūkumai:

•skolinantis visą reikiamą pinigų sumą pirkimui, bankas taikys didesnę palūkanų normą; tai padidins namo kainą, kartais net keliais tūkstančiais litų (tai pasakytina ir apie paskolas, apdraustas BPD);

Todėl patariama įsigijus namą (būtą) neskubėti pradėti didelių pertvarkymų ir remontų, įsigyti naujų baldų ar kitos įrangos, kuri nėra būtinybė. Kartais verta atlikti remontą, kai pradeda kristi turto kaina, ar atėjus laikui jį parduoti. Beje, pirkėjas gali norėti visai kitaip sutvarkyti įsigytą būstą, todėl išleisti remontui pinigai gali būti veltui išleisti. Vieni, susiskaičiavę išlaidas, gali nusiminti, kiti, nepaisydami rizikos, nuspręsti išleisti gerokai daugiau. Būtina nepamiršti, kad daug šeimų per gyvenimą pakeičia kelis būstus. Svarbu pirkti tokį būstą, už kurį tikrai galima išsimokėti ir leisti didėti rinkos kainai, o vėliau įsigyti kitą. Geriau gyventi kukliau, nei prislėgtam skolinių įsipareigojimų ir rūpesčių.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 125 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3916 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rinalda
  • Bankų būsto paskolos
    10 - 3 balsai (-ų)
Bankų būsto paskolos. (2016 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-busto-paskolos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:45
×