Bankų kilmė ir funkcijos


Referatas apie bankus. Senoves graikija banku atsiradimas. Pinigu atsiradimo istorija ju kilme ekonomika referatas. Referatai apie bankus. Banku funkcijos. Bankai funkcijos tipai. Kaip atsirado pirmi pinigai skaidres. Bankas kilo is italu zodzio bancio. Referatas apie lietuvos bankus. Bankai rusys ir funkcijos referatas.

Bankai, jų atsiradimas, funkcijos ir rūšys. Atskiras komercinis bankas bankų sistemoje. Terminas „bankas“ yra kilęs iš italų kalbos žodžio „bancio“ – tai stalas už, kurio viduramžiais sėdėdavo pinigų keitejai. Bankų istorija siekia tolimą praeitį. Kai kurios bankinės operacijos buvo žinomos senovės civilizacijose (2000 m. Pr. Kr.), Graikijoje (IV a. Pr. Kr.), Senovės Romoje.

Terminas bankas yra kilęs iš italų kalbos žodžio bancio – tai stalas už, kurio viduramžiais sėdėdavo pinigų keitejai. Bankų istorija siekia tolimą praeitį. Pr. Kr. ), graikijoje (iv a. Pr. Kr. ), senovės romoje. Pirmosios jas teikė bažnyčios – tais laikais tai buvo saugiausia vieta brangenybėms saugoti. Žmonės pradėjo tuo metu cirkuliavusius metalinius pinigus (auksines, sidabrines monetas) laikyti pas auksakalius, kurie užpriimtus saugoti pinigus išrašydavo kvitus. Taigi jau auksakaliai teikė paslaugas, panašias į tas, kurias dabar teikia bankai. Gautieji aukso kvitai buvo naudojami prekių mainuose. Laikui bėgant auksakaliai pastebėjo, kad savo poreikiams tenkinti žmonės atsiima tik dalį padėtų saugoti pinigų, o kiti lieka auksakalio saugykloje. Todėl šie pradėjo skolinti jiems patikėtus saugoti pinigus kitiems žmonėms už tam tikrą mokestį – palūkanas. Aukso kvitų naudojimas buvo patogi (lengviau nešioti piniginėje!) ir saugi (vagysčių požiuriu) atsiskaitymo priemonė. Šia prasme auksakaliai atrado pinigų kūrimo mechanizmą, kuriuo grindžiama šiuolaikinė bankų sistema.

Pirmieji dabartinių bankų prototipai atsirado xii a. Lombardijoje (šiaurės italija), teikę paslaugas už užstatytus pinigus. Šios kreditinės įstaigos pagal jų atsiradimo geografinės vietovės pavadinimą ir šiandien vadinamos lombardais.

Bankas – tai finansų institucija, turinti specialią valstybėsiš sukauptų lėšų bankai teikia kreditus ir dažnai tampa pramonės įmonių akcininkais. Banko paskola – tai komercinis pasitikėjimas, kurį bankas išreiškia, skolindamas pinigus nustatytam laikotarpiui už tam tikras palūkana atlikdami šias funkcijas, bankai veikia tam tikrus ūkio procesus ir net juos kontroliuoja. Bankai gali perkelti pinigines lėšas į tas veiklos sritis, kur jų trūksta. Pagal nuosavybės formas bankai skirstomi į:kooperatyvinius bankus – bankus, apimančius smulkaus kredito draugijas, jungiančias savo narių – miesto ar kaimo gyventojų – indėlius ir iš sukauptų lėšų teikiančius jiems trumpalaikes paskolas.

Municipalinius bankus – miestų savivaldos organų nuosavybę; jie teikia miesto ūkio finansavimui ilgalaikius kreditus;tarptautinius bankus – bankus, atstovaujančius tarpvalstybiniams interesams. Pavyzdžiui, pasaulio arba tarptautinis rekoncijos ir plėtros bankas yra tarpvalstybinė jungtinių tautų organizacijos (jto) kredito institucija, įkurta 1944 m. Breton vude (jav). Jos nariais gali būti tik tos pasaulio šalys, kurios priklauso tarptautiniam valiutos fondui (tvf).

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1064 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bankų kilmė ir funkcijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Bankų kilmė ir funkcijos. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-kilme-ir-funkcijos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 09:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo