Bankų paslaugos studentams referatas


Įvadas. Komerciniai bankai Lietuvoje. Studentų galimybės skolintis Lietuvoje. DNB banko siūlomos paslaugos studentams. Swedbank‘‘ banko siūlomos paslaugos studentams. Šiaulių banko siūlomos paslaugos studentams. Studentų galimybės skolintis įvairiose šalyse. Išvados. Literatūros sąrašas.

Daugelis studentų, pradėdami studijas, susiduria su finansiniais sunkumais, kurie liečia pragyvenimo bei mokslo apmokėjimo išlaidas. Vienas iš būdų padengti šias išlaidas yra tėvų parama, skolinimasis iš giminaičių arba banko paskola. Darbe nagrinėjama kredito sistema ir komercinių bankų teikiamos paslaugos studentams. Nagrinėjimui atlikti pasirinkti trys Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai: Šiaulių bankas, DNB ir Swedbank.

Temos aktualumas – komercinių bankų teikiamos paslaugos studentams yra aktualios, nes dauguma teikiamų paskolų yra orientuotos į studijų finansavimą, taip pat komerciniai bankai siūlo kitas paslaugas, kurios atitinka studentų poreikius ir galimybes.

Problema – kokio banko siūlomos paslaugos geriausiai atitinka studentų poreikius.

Darbo tikslas – išanalizavus trijų komercinių bankų teikiamas paslaugas, nustatyti, kurio banko teikiamomis paslaugomis studentams yra palankiausia pasinaudoti.

Darbo objektas - komercinių bankų paslaugos studentams.

Darbo metodas - atliekant darbą naudojami internetiniai bei literatūriniai šaltiniai.

Komerciniai bankai teikia šias pagrindines paslaugas:

atlieka vietinius bei tarptautinius pavedimu,

Valstybės paskola studijų įmokai mokėti (4 BSI (150 Eur) – teikiama iš valstybės lėšų). Šios paskolos sutartis pasirašoma Valstybiniame studijų fonde.

Valstybės remiama paskola (teikiama iš kredito įstaigų lėšų). Šios paskolos sutartis pasirašoma pasirinktoje kredito įstaigoje:

Valstybės paskolos studijų įmokai sumokėti teikiamos pavasario ir rudens semestruose. Valstybės remiamos paskolos studijų kainai teikiamos tik rudens semestre. Paskolos gyvenimo išlaidoms bei dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis bus teikiamos ir pavasario semestre.

Studentų, kuriems siūloma sudaryti paskolų sutartis, sąrašas sudaromas atsižvelgiant į:

Lietuva didžiuojasi daugybe išsilavinusių žmonių, savo srities profesionalais, pasaulinio garso mokslininkais ir sėkmingais verslininkais. Tačiau DNB bankas tiki, kad žinias būtina skleisti, šviesti jaunąją kartą, auginti lyderius ir skatinti drąsias iniciatyvas. Sukaupęs daug žinių apie verslą, DNB bankas siekia jomis dalintis ne tik remdamas, bet ir kurdamas įvairius projektus, skatinančius pokyčius. DNB bankas yra ISM 100 Talentų programos partneris. Kiekvienais metais, vadovaudamasis savo vertybėmis ir įvertinęs studentų gabumus, bankas skiria stipendiją 4 jauniems žmonėms, nes tiki, kad gabus jaunimas – tiesiausias būdas keisti žmonių ir šalies ateitį. DNB bankas yra konkurso ,,Pardavimo guru“ mecenatas, nes siekia atrasti talentų įvairiose srityse, aktyviai domisi studentų sugebėjimais žinias pritaikyti praktikoje ir skatina nebijoti konkurencijos.

Pavyzdžiui: Paėmus 5000 litų (1450 eurų) paskolą 2014/ 2015 mokslo metams ir bankui pervedus pusę jos – 2500 litų (725 eurus) – už rudens semestrą, studentui už paskolą reikėtų mokėti 2,61 proc. palūkanas (banko marža 2,2 proc. + 3 mėn. VILIBOR 0,41 proc.).

Vadinasi, už pirmuosius šešis kredito mėnesius reikėtų per mėnesį mokėti 5,45 litus palūkanų. Pervedus antrąją paskolos dalį už pavasario sesiją, palūkanos būtų mokamos už visą 5000 litų sumą – 10,90 litų per mėnesį. Paėmus tokią pat paskolą eurais, palūkanos sudarytų 2,53 proc. (banko marža 2,2 proc. + 3 mėn. EURIBOR 0,327 proc.). Studijų metu, už pirmuosius šešis kredito mėnesius jau įskaičiavus ir valiutos konvertavimo išlaidas, studentui per mėnesį reikėtų mokėti apie 5,27 litus palūkanų. Pervedus antrąją paskolos dalį už pavasario sesiją, palūkanos būtų mokamos už visą 1450 eurų sumą – apie 10,54 litų per mėnesį.

,,Swedbank‘‘ banko siūlomos paslaugos studentams

ZOOM programos dalyviai atsiskaitydami mokėjimo kortelėmis, sėkmingai žaisdami investavimo žaidimą ir dalyvaudami kituose konkursuose bei žaidimuose kaupia ZOOM taškus, kuriuos gali keisti į ZOOM prizus arba dalyvaudami ZOOM prizų centre skelbiamuose aukcionuose įsigyti jiems patinkančius daiktus už jų pasiūlytą ZOOM taškų sumą. ZOOM taškai – lyg papildomos pajamos.

Kiekvienas ZOOM dalyvis iki 18 m. gali turėti rėmėjų komandą iš trijų asmenų ir rinkti ZOOM taškus dar sparčiau. Rėmėjais gali tapti „Swedbank“ klientai, kurie turi banko sąskaitą bei mokėjimo kortelę „Swedbank“. Rėmėjo kortele išleistas litas papildo vaiko ZOOM taškų kraitį vienu ZOOM tašku, ir taip padeda vaikui rinkti ZOOM taškus.

Valdyti finansus šiuolaikiškai - tai patys moderniausi ir sparčiausi būdai sužinoti, ar pinigai jau banko sąskaitoje, kiek jų liko arba atlikti reikiamas mokėjimo operacijas:

„Swedbank“ interneto bankas kompiuteryje. Bet kuriuo paros metu galima greitai ir patogiai valdyti savo finansus.

  • Microsoft Word 435 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4897 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Bankų paslaugos studentams referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Bankų paslaugos studentams referatas. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-paslaugos-studentams-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 21:52
×