Bankų paslaugų lyginamoji analizė


Lentelių sąrašas. Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Terminuotų indėlių palyginamoji analizė. Tarptautinių bankų pinigų pervedimų analizė. Pensijų fondų palyginimas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Bankai šiomis dienomis yra neatsiejamas bei pagrindinis veiklos įrankis mūsų sparčiai besivystančioje visuomenėje. Jie teikia įvairias paslaugas, nuo visuomenės santaupų saugojimo, apsipirkimo operacijų iki taupymo, investavimo bei kitų finansinių paslaugų priemonių. Žinoma, šios operacijos nebūtų tokios sklandžios bei patrauklios šiuolaikiniai visuomenei, jei ne bankų noras patenkinti vartotojų poreikius, analizuoti ir vertinti rizikos faktorius bei žinoma vystyti konkurencingas paslaugas tarptautiniu mastu. Šiuo metu rinkoje vis dažniau pastebima suaktyvėjus konkurencija tarp esamų bankų, kurie iš pažiūros teikia tas pačias ar artimas paslaugas, tačiau norint įvertinti paslaugos teikiamą naudą vartotojui, reikia išanalizuoti kiekvieną paslaugą bei ją teikiančią instituciją atskirai.

Šiame darbe analizuosiu „Swedbank“, „SEB“ ir „Šaulių bankas“ teikiamas paslaugas, kurios, mano nuomone, šiuo metu yra aktualios bei naudingos kiekvienam vartototojui. Taip pat, įvertinus pasirinktas paslaugas bei atrinksiu, kurios yra tinkamiausios konkrečiam vartotojui. Pasirinktoje situacijoje bus nagrinėjamas asmuo, kuris yra 33 metų, dirba „Girteka Logistics“ įmonių grupėje jau 10 metų ir yra atsakingas už pardavimų skyrių Termoreguliuojamų krovinių departamente. Mėnesinės grynosios pajamos 2500 eurų su perspektyva didėti dėl pardavimų kiekio per mėnesį. Taip pat, galime paminėti, jog nagrinėjamas asmuo mėgsta keliauti, ypatingai užsienio šalyse(susijusiomis ir su jo darbu), kelionėms inevestuoja didžiąją dalį savo pinigų. Asmuo šeimos neturi, gyvena vienas, turi nuosavą automobilį Mazda 6, 2010 metų, taip pat, galime paminėti, jog asmuo ypatingai atsakingai bei su saugos pojūčiu žiūri į ateities perspektyvas. Paslaugų naudingumas vertinamas būtent pagal šio asmens nurodytas savybes ir prioritetus. Šiuo metu asmeniui, darbo efektyvumui bei našumui didinti, būtų naudinga informacija apie tarptautinius pinigų pervedimus, dėl didesnio komfortabilumo pojūčio reikalingas terminuotas indėlis, į kurį asmuo planuoja investuoti 5000 Eur., taip pat jis dar nori investuoti į pensijų fondą, užsitikrinant sau saugią ateitį bei disponuoti savo sukauptais pinigais bet kuriuo metu.

Palyginti bankuose teikiamų terminuotų indėlių naudingumą asmeniui ir nustatyti geriausią variantą.

Palyginti bankuose teikiamus tarptautinius pinigų pervedimus bei išrinkti tinkamiausią variantą atsižvelgiant į analizuojamo asmens poreikius.

Palyginti bankuose teikiamus pensijų fondus ir atrinkti palankiausią variantą šiam asmeniui.

Kadangi, Swedbank siūlo kas mėnesį išmokamas palūkanas, dėl to mūsų norimą 5000 Eur. sumą į terminuotą indėlį neapsimoka dėti “Swedbank” banke, nes būtent terminuoto indėlio palūkanas geriau atsiimti laikotarpio pabaigoje, ko “Swedbank” nesiūlo. Tačiau galime paminėti, jog įdėjus pinigų sumą (5000 Eur.) į “Swedbank” terminuotą indėlį, po 12 mėn. su 0,05 proc. palūkanomis suma bus 5002,50 Eur.

SEB bankas nustato terminuoto indėlio palūkanas kiekvienam individualiam asmeniui atskirai, suteikiama palūkanų norma priklauso nuo sumos dydžio bei termino, kuriam laikui norima pasidėti suma.

Šiaulių banko siūloma metinė palūkanų norma 0,6 proc., ko pasekoje mūsų norima padėti 5000 Eur. suma, pasirinktam laikotarpiui 12 mėn. – bus 5030 Eur. Jei sugalvotume dėti per “SB liniją” mūsų suma būtų – 5035 Eur.

  • Microsoft Word 1297 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2940 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gryyyta
  • Bankų paslaugų lyginamoji analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Bankų paslaugų lyginamoji analizė. (2018 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-paslaugu-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 16:10
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo