Bankų sektorius šalyje


Bankų atsiradimas siejamas su pinigų saugumo užtikrinimu. Pinigus saugoti jau viduramžiais priimdavo auksakaliai, išduodami jų savininkams raštiškus kvitus. Ilgainiui auksakaliai jiems patikėtus pinigus už tam tikrą mokestį – palūkanas, pradėjo skolinti ir kitiems žmonėms. Taigi, viduramžių auksakalių teikiamas paslaugas jau galima laikyti bankų užuomazgomis.

Ekonominei sistemai tolydžio plėtojantis finansų mechanizmas darėsi vis sudėtingesnis, kreditiniai santykiai nepaprastai išplito, ir dabar dauguma bet kokio dydžio verslo sandėrių atliekama per bankus. Šiuo metu mes jau negalime įsivaizduoti savo gyvenimo be bankų, kurių paslaugomis šiandien ir naudojamės. Žodžiu, bankas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi.

Akimirkai įsivaizduokime, kad bankų nėra. Tuomet nepamirškime ištrinti ir tų gėrybių, kurias įsigijome dėl to, kad bankai visgi egzistuoja: namo, automobilio. Gali būti, kad šiuo atveju prireiks daugiau vaizduotės pastangų, jeigu skolinamės ne materialiems daiktams, o studijoms, kelionėms, įvairiems projektams ar įdėjoms įgyvendinti. Jau nekalbant apie įmonių kasdienybę, kai įvairios trukmės paskolos ir kitos bankinės operacijos yra būtinos ir svarbios finansiniams įsipareigojimams vykdyti ar ūkinei veiklai finansuoti – šiuo atveju bankas yra verslo partneris.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (358 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Bankų sektorius šalyje
    10 - 3 balsai (-ų)
Bankų sektorius šalyje. (2011 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-sektorius-salyje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 22:50
×