Bankų teikiamos paslaugos verslui


Įvadas. Lizingas. Sumodeliuota situacija. Panašumai ir skirtumai. Suteikiami privalumai. Finansinės naudos įvertinimas. Terminuotas indėlis. Sumodeliuota situacija. Panašumai ir skirtumai. Suteikiami privalumai. Finansinė nauda. Valiutų rizika. Sumodeliuota situacija. Panašumai ir skirtumai. Suteikiami privalumai. Finansinė nauda. Išvados. Literatūra.


Manau nei viena dabartinė įmonė neįsivaizduoja savo veiklos be banko tarpininkavimo ar jo veiklos įsikišimo į įmonės kasdienybę. Lietuvoje veikia keli bankai ir kitos panašias paslaugas teikiančios institucijos. Tačiau aš pasirinkau nagrinėti trijų bankų, t.y. „SEB“, „Swedbank“ ir „DNB“ bankų siūlomas tris paslaugas, savo nuožiūra pasirinkau analizuoti:

apsisaugojimo nuo valiutų rizikos paslaugą.

Darbo tikslas – įvertinti tris skirtingas paslaugas, trijose skirtingose bankuose, išnagrinėti jų ypatumus.

Nedidelė įmonė nusprendė pirkti naują Škodą Octavią automobilį, įvertinę visas galimybes ir įmonės finansinę būklę supratome, kad tinkamiausias būdas įsigyti naują automobilį būtų su banko lizingo pagalba. Šis variantas manau yra saugiausias ir populiariausias.

Renkantis automobilio lizingą verslui renkuosi išnagrinėti tris bankus, kurie teikia automobilio pirkimo lizingo paslaugą, t.y. „SEB bankas“, „SwedBank“ ir „DNB“. Įvertinus šių trijų bankų teikiamus pasiūlymus, jų pliusus ir minusus, tikiuosi pasirinkti vieną geriausią variantą, taip pat suvokti kokie yra bendri lizingo teikimo bruožai.

Perkant naują automobilį „SEB bankas“ ir „DNB“ bankas siūlo lizingo terminą iki 7 m., o „SwedBank“ siūlomas terminas – nuo 6 mėn. iki 6 m.

Išnagrinėjus trijų įstaigų teikiamus pasiūlymus matome, kad verslui automobilio lizingą pasiimti galimą tiek naujai transporto priemonei, tiek naudotai. Tačiau „SwedBank“ naudoto automobilio pirkimo pasiūlyme turto amžius sutarties galiojimo termino pabaigoje negali viršyti 15-os metų, kai tuo tarpu „SEB“ ir „DNB“ bankų terminas yra 10 metų.

Taip pat pastebime, kad „SEB“ ir „DNB“ bankai siūlo ilgesni lizingo terminą – 7 metus, kai tuo tarpu „SwedBank“ siūlomas maksimalus terminas yra 6 metai.

Esminius panašumus galime išskirti tokius, kad vis pasirinkti trys bankai automobilio lizingą teikia ne tik naujiems automobiliams, bet ir naudotiems. Taip pat išskiriame, kad mažiausias suteikiamas lizingo dydis yra 3000 eurų, bei kiekvienas lizingo suteikėjas reikalauja, kad turtas būtų apdraustas jų rekomenduojama draudimo bendrove.

„SEB“ bankas siūlo pasirinktą automobilį įsigyti pagal lizingo sutartį ir pagal šią sutari suteikia dvejopas mokėjimo galimybes :

už tam tikrą mokestį galima įsigyti teisę sutartą laikotarpį naudotis automobiliu ir, per šį laikotarpį vienodomis periodinėmis įmokomis sumokėję visą jo kainą, įskaitant palūkanas, taip pat įvykdę kitas lizingo sutarties sąlygas, tampate automobilio savininku

Taip pat „SEB“ bankas siūlo veiklos nuomos sutartį, Sudarę veiklos nuomos sutartį, nustatytą laikotarpį galima naudotis pasirinkta transporto priemone ir mokate nuomos mokestį. Pasibaigus sutarčiai, turite dvi galimybes: grąžinti transporto priemonę lizingo bendrovei arba įsigyti transporto priemonę

Taip pat „Swedbank“ klientai turi teisę išpirkti turtą anksčiau, negu numato lizingas.

ieškoti turtui naujo pirkėjo arba perleisti sutartį naujam nuomininkui ir pagal galimybes susigrąžinti dalį sumokėtų pinigų;

Sumodeliuotos situacijos rezultatas 4 metams : sutarties administravimo mokestis – 105 Eur., Kasko draudimas į sumą neįeina, mėnesinė įmoka – 298,81 Eur/mėn.

Sumodeliuotos situacijos rezultatas 4 metams : sutarties administravimo mokestis – 150 Eur., Kasko draudimas į sumą neįeina, mėnesinė įmoka – 282,21 Eur/mėn.

Sumodeliuotos situacijos rezultatas 4 metams : sutarties administravimo mokestis – 116 Eur, mėnesinė Kasko įmoka – 31 Eur, lizingo įmoka – 282 Eur/mėn.

Renkantis pirkti Škodą Octavią automobilį, kurio kaina 15 000 Eur, su „DNB“ banko finansiniu lizingu, gauname tokius rezultatus, kad pradinė įmoka bus 15% sumos, t.y. 2250 Eur, palūkanų norma mėn. – 3,05 % ir pasirinktas lizingo terminas yra 4 metai, arba 48 mėn., pagal tokias sąlygas, gauname rezultatus, kad sutarties administravimo mokestis – 116 Eur, mėnesinė Kasko įmoka – 31 Eur, lizingo įmoka – 282 Eur/mėn. O laikotarpio pabaigoje, galutinė sumokama suma, įskaitant palūkanas ir draudimą, gaunasi - 16 183,24 Eur.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3292 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Bankų teikiamos paslaugos verslui
    10 - 9 balsai (-ų)
Bankų teikiamos paslaugos verslui. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-teikiamos-paslaugos-verslui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:17
×