Bankų teikiamų paslaugų lyginamoji analizė finansų analizė


Įvadas. Modelio sąlygos ir kriterijai. Debetinės kortelės. Būsto paskola. Valiutos keitimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Finansinės paslaugos yra ekonominės paslaugos, kurias teikia finansų sektorius, apimantis platų, su pinigų valdumų susijusių, verslo organizacijų ratą (kredito unijas, investicinius fondus, draudimo kompanijas ir pan.) Vienas svarbiausių finansų sektoriaus dalyvis yra bankas. Bankų veikla suprantama, kaip indėlių priėmimas ir paskolų išdavimas, tačiau šiandien jie neapsiriboja vien šių paslaugų teikimu. Bankų paslaugų asortimentas plečiasi, jos tampa vis įvairesnės ir modernesnės bei lengviau prieinamos kiekvienam. Be tokių paslaugų kaip draudimas ar valiutos keitimas, bankai taip pat užsiima mokėjimo kortelių išdavimu ir asmeninių sąskaitų atidarymu bei operacijų su jomis vykdymu.

Šiuo metu Lietuvoje veikia šeši bankai ir aštuoni užsienio bankų filialai, kurie siūlo iš pirmo žvilgsnio panašias paslaugas. Tačiau pažvelgus iš arčiau, galime pastebėti, kad nors paslauga ir yra ta pati, tačiau tos paslaugos nauda ir kaštai skirtinguose bankuose skiriasi. Norint išsirinkti geriausią variantą, reikia detaliai išanalizuoti esamą situaciją, t.y. kokia yra žmogaus prašančio paslaugos finansinė ir socialinė padėtis, kokios paslaugos yra prašoma ir t.t.

Šiame darbe bus apžvelgiamos AB Šiaulių bankas, AB SEB, Swedbank AB teikiamos trys finansinės paslaugos: valiutos keitimas, paskola būstui ir debetinių kortelių išdavimas. Visos teikiamos paslaugos bus įvertinamos pagal jų naudą nusistatytu atveju ir palyginamos tarpusavyje siekiant nustatyti geriausią.

Šio darbo objektas: trys bankų teikiamos paslaugos (valiutos keitimas, būsto paskola, mokėjimo kortelės)

Išanalizuoti ir palyginti bankuose teikiamų debetinių kortelių naudą ir kaštus asmeniui ir nustatyti tinkamiausią variantą;

Išanalizuoti ir palyginti bankuose teikiamą valiutos keitimo paslaugą ir nurodyti geriausią variantą asmeniui;

Darbe bus siekiama ne tik išanalizuoti pasirinktų bankų teikiamų paslaugų panašumus, skirtumus, jų suteikimo sąlygas ir pan., bet ir palyginti tas paslaugas konkrečiu atveju. Šiuo palyginimu bus siekiama nustatyti, kurio banko teikiama atitinkama paslauga geriausiai tenkina vartotojo norus. Tuo tikslu šioje darbo dalyje bus sudaromos modelio sąlygos – kokių banko paslaugų reikia asmeniui, kokios jo pajamos, šeimyninė padėtis ir t.t. Taip pat bus aprašomi kriterijai, pagal kuriuos bus sprendžiama, kuriame banke teikiama paslauga aprašytam asmeniui yra naudingiausia.

Asmenys, kurių atveju bus lyginamos bankų paslaugos yra susituokę Lietuvos piliečiai ir jų nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje. Taip pat abu asmenys turi nuolatines darbo vietas, iš kurių gauna stabilias mėnesines pajamas. Po mokesčių jų pajamos atitinkamai yra 570 eurų ir 456 eurai, iš viso grynosios šeimos pajamos yra 1026 eurai. Šie asmenys vaikų neturi, taip pat neturi jokių finansinių įsipareigojimų. Aptariami asmenys iki vestuvių nuomojosi gyvenamąją vietą, tačiau dabar nusprendė, kad jie nori įsigyti nuosava būstą, todėl viena iš jiems reikiamų banko paslaugų yra kreditas būstui. Jie planuoja, kad būstą pavyks įsigytu už maždaug 53 tūkst. eurų, iš kurių apie 45 tūkst. eurų turėtų sudaryti banko paskolinti pinigai, o likusi dalis apmokama iš nuosavų lėšų. Kreditą planuojama imti 15 m. Renkantis, iš kurio banko imti kreditą svarbiausias kriterijus bus mėnesinės įmokos dydis ir tuo pačiu bendra suma, kurią teks grąžinti bankui per 15 m.

Nuosavos lėšos, 7,5 tūkst. svarų, kurios bus panaudotos būstui įsigyti, buvo gautos paveldėjus palikimą iš Didžiojoje Britanijoje gyvenančių giminaičių. Dėl šios priežasties kita paslauga, kurios šiems asmenims reikia iš banko, yra valiutos – svaro, keitimas į eurus. Kuriame banke bus pasinaudojama valiutos keitimo paslauga priklausys nuo to, kuriame banke bus naudojamas palankesnis valiutos keitimo kursas.

  • Finansai Analizė
  • Microsoft Word 180 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3402 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lidija
  • Bankų teikiamų paslaugų lyginamoji analizė finansų analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Bankų teikiamų paslaugų lyginamoji analizė finansų analizė. (2017 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-teikiamu-paslaugu-lyginamoji-analize-finansu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:07
×