Bankų vaidmuo ekonomikoje


Kaip bankai veikia salies ekonomika. Banko aktyvines operacijos. Centrinio banko vaidmuo ekonomikoje. Komerciniu banku vaidmuo ekonomikai. Lietuvos centrinis bankas ir jo vaidmuo ekonomikoje magistrinis. Profsąjungos reikšmė ekonomikoje. Profsajungu vaidmuo ekonomikoje. Profsąjungos vaidmuo ekonomikoje. Komercinio banko vaidmuo ekonomikoje.

Įvadas. Centrinio banko vaidmuo ekonomikoje. Lietuvos centrinio banko charakteristika. Lietuvos centrinio banko funkcijos ir veikla. Centrinio banko vaidmuo ekonomikoje. Pinigų pasiūlos kontrolė. Pinigų ir kapitalo rinkų stabilizavimas. Paskutinis išteklių šaltinis. Mokėjimų mechanizmo palaikymas ir tobulinimas. Komercinių bankų vaidmuo ekonomikoje. Komerciniai bankai lietuvoje ir jų veikla. Komercinių bankų teikiamos paslaugos. Lietuvos komercinių bankų funkcijų analizė. Lietuvos komercinių bankų balanso analizė. Lietuvos komercinių bankų aktyvinės operacijos. Lietuvos komercinių bankų pasyvinės operacijos. Lietuvos komercinių bankų likvidumas. Lietuvos komercinių bankų pajamos. Lietuvos komercinių bankų išlaidos. Lietuvos komercinių bankų pelnas. Išvados. Literatūra.

Centrinis bankas yra pagrindinis Lietuvos valstybės bankas, kurio tikslas yra vykdyti jos pinigų politiką. Tai yra vienintelė Vvlstybės institucija, turinti pinigų emisijos teisę. Kartu su kitomis institucijomis Centrinis bankas išduoda ir atšaukia licencijas komerciniams bankams Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą teigiamai veikia šalies ekonomiką. Tai rodo šalies ekonominiai rodikliai kaip BVP, nedarbas, infliacija, minimalus bei vidutinis darbo užmokestis. Be to didėja investicijos į Lietuvą.

Komerciniai bankai Lietuvoje veikia nuo nepriklausomybės atkūrimo. Tačiau įstojus į Europos Sąjungą, dar labiau išryškėjo komercinių bankų konkurencija ir todėl norėdami maksimizuoti pelną, komerciniai bankai suinteresuoti plėsti paslaugų sferą.

Darbo objektas – bankų vaidmuo ekonomikoje.

Darbo tikslas – identifikuoti Lietuvos Centrinio banko ir komercinių bankų vaidmenį ekonomikoje.

Darbo uždaviniai:

1.Akcentuoti Lietuvos banko pagrindinius tikslus;

2.Identifikuoti ceentrinio banko vaidmenį ekonomikoje;

3.Išnagrinėti pagrindines komercinio banko teikiamas paslaugas.

4.Apibūdinti ir išskirti pagrindinius komercinio banko aktyvus ir pasyvus.

Tyrimo metodai - mokslinės, publicistinės literatūros ir internetinių šaltinių rinkimas, analizė bei sisteminimas, statistinių duomenų analizė.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2015 m.
  • 29 puslapiai (8238 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daina
  • Bankų vaidmuo ekonomikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Bankų vaidmuo ekonomikoje. (2013 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-vaidmuo-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 17:56
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo