Bankų veiklos efektyvumas


Bankų veiklos efektyvumo vertinimo metodai: esmė, privalumai, trūkumai ir taikymo sritys. Įvadas. Bankų veiklos efektyvumo vertinimo apžvalga. Efektyvumo samprata. Bankų veikla, jos aplinka ir principai. Veiklos esmė. Veiklos aplinka. Pagrindiniai veiklos principai. Banko veiklos vertinimas. Rizika ir pelningumo vertinimas. Pelningumo valdymas. Rizikos valdymas. Efektyvumo vertinimo metodai. Finansinė santykinė analizė. Parametriniai metodai. Neparametriniai metodai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas: Ekonomikos vystymui, šalies ūkio stiprinimui didelę reikšmę turi stabili ir patikima bankų veikla. Nuolat plečiantis bankininkystės verslui, kuomet bankai klientams siūlo vis naujus produktus, imasi investicinės bankininkystės ir kitų operacijų labai svarbiu aspektu tampa bankų veiklos vertinimas. Šių finansinių institucijų veiklai ypatingą dėmesį taip pat skiria ir vyriausybė. Taip yra dėl to, nes sutrikimai bankų sistemoje tiesiogiai veikia šalies ekonominę situaciją. Taigi šiame darbe ir yra aptariami bankų veiklos efektyvumo vertinimo metodai.

Darbo objektas: Bankų veiklos efektyvumas.

Darbo tikslas: Išanalizuoti bankų veiklos efektyvumo vertinimo metodus.

Siekiant iškelto tikslo darbe yra nagrinėjami tokie uždaviniai:

Išsiaiškinti efektyvumo sampratą;

Apžvelgti bankų veiklą, jos aplinką bei principus;

Aptarti bankų veiklos vertinimą;

Apžvegti bankų rizikos ir pelningumo vertinimą;

Pristatyti bankų veiklos efektyvumo vertinimo metodus.

Tyrimo metodai: Nagrinėjant iškeltus uždavinius, darbe buvo atlikta surinktų duomenų analizė, susisteminimas bei apibendrinimas.

  • Microsoft Word 454 KB
  • 2015 m.
  • 30 puslapių (7340 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Bankų veiklos efektyvumas
    10 - 2 balsai (-ų)
Bankų veiklos efektyvumas. (2013 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/banku-veiklos-efektyvumas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 22:31
×