Barokas ir Rokokas


Barokas rokoko. Rokokas architektura. Rokoko skaidrės. Barokas ir rokoko skaidres. Rokoko architektura. Baroko ir rokoko stiliaus architektura. Barokas ir rokoko architektura. Rokokas ir barokas. Baroko ir rokoko baldai. Testas barokas, rokoko.

Konspektas apie baroką, rokoką. Barokas, rokokas. Barokas. Architektūroje. Baldai. Italijos turtingų aristokratų, bankininkų ir pirklių interjerai. Prancūzijoje. Rokokas. Siekiama pabrėžti kontrastą. Barokas gimė.

Barokas gimė Italijoje 16 a. - tai organiška Renesanso meno tąsa. Iš Italijos jis paplito visoje Europoje ir ypač suklestėjo tose šalyse, kuriose katalikiška bažnyčia įtvirtino savo pozicijas kontrreformacijos dėka. Kontrreformacija buvo reakcija į svarbų istorinį įvykį - Liuterio bažnyčios reformą, kuri toliau rutuliojo esminius Europos kultūros bruožus – individualumą ir pasaulietiškumą. Tai lėmė vis didesnį dėmesį žemiškoms, materialioms vertybėms, o religinį dvasinį žmogaus gyvenimą pamažu keitė egzaltuotos emocijos ir besaikis vitališkumas.

Visa tai atsispindi baroko mene. Vaizduojamojoje dailėje įsivyrauja dinamiškumas, įtampa, kuri išreiškiama diagonalinio judėjimo kompozicijoje akcentavimu, įvairiais sudėtingais rakursais, tonų, formų ir medžiagų kontrastais, detalių gausa ir saiko praradimu.

  • Istorija Konspektas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (2015 žodžiai)
  • Loreta
  • Barokas ir Rokokas
    10 - 3 balsai (-ų)
Barokas ir Rokokas. (2013 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/barokas-ir-rokokas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 13:54
×