Barokas ir šio laikotarpio kultūra


Barokas ir šio laikotarpio kultūra. Barokas. Tai kultūros epocha. Baroko architektūra. Muzika. Baroko muzika labai iškilminga ir didinga. Vermejerio paveikslas “Muzikos pamoka” (apie 1665 m. Šv. Stepono katedros vargonai, Vokietija. Sceninė muzika. Baroko pradžia skaičiuojama nuo pirmųjų operų sukūrimo. Baroko operos salė. Baroko operos scena. Vyrų mada. Viršutinio kostiumo dalis. Moterų mada. Viršutinė suknelė priekyje iškarpyta. Baroko šokiai. Baroko epocha garsėjo. Baletas. Baletas – šokio žanras, susiformavęs XVII a.


Tai kultūros epocha ir meno kryptis, XVII a. – XVIII a. I pusėje plitusi Europoje ir Lotynų Amerikoje. Barokas pradėjo formuotis XVI a. pabaigoje Italijoje (keitė vėlyvąjį renesansą ir manierizmą). XVII a. paplito daugumoje Europos šalių. Esminiai baroko stiliaus bruožai – sudėtingumas, įmantrumas, jausmingumas, impulsyvumas, tapybiškumas, dinamiškumas, dramatiškumas, patetiškumas, polinkis į didybę, ansambliškumas. Baroko dailės ir architektūros tėvyne yra laikoma Italija, Roma yra svarbiausias ankstyvojo ir brandžiojo baroko dailės ir architektūros centras.

Baroko muzika labai iškilminga ir didinga, stengiamasi apstulbinti klausytoją didybe, įtikinti, kad baroko muzika – tai dievų muzika. Baroko epochoje daug dėmesio skirta instrumentinei muzikai.Tuo metu buvo ištobulinti seni bei atrasti nauji instrumentai. Ištobulėjo klavesinai ir vargonai.  Baroke muzika buvo suprantama kaip išraiškinga garsų kalba, jausmų ir išgyvenimų reiškėja. Buvo manoma, kad dainuojant muzika papildo, paryškina žodžių reikšmę ir pati yra tarsi kalba.

Baroko pradžia skaičiuojama nuo pirmųjų operų sukūrimo. Opera atsirado Italijoje. Pirmoji opera parašyta Florencijoje, 1600 metais – tai D. Kačini ir D. Peri opera „Euridikė“. Pirmiausia operos buvo atliekamos didikų rūmuose. 1637 m. Venecijoje atidarytas pirmasis viešas operos teatras, taigi čia jau galėjo ateiti pasiklausyti dainavimo, pažiūrėti vaidinimo kiekvienas, kuris galėjo nusipirkti bilietą. Opera netrukus tapo labai populiari ir buvo atliekama visoje Italijoje ir už jos ribų.

  • MS PowerPoint 37091 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (572 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Juozapas
  • Barokas ir šio laikotarpio kultūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Barokas ir šio laikotarpio kultūra. (2020 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/barokas-ir-sio-laikotarpio-kultura.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 17:50
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo