Barokas lietuvoje ir europoje


Barokas europoje. Barokas europoje ir lietuvoje. Barokas lietuvoje referatas. Barokas bruozai. Barokas referatas. Baroko laimejimai lietuvoje. Barokas lietuvoje bruozai. Baroko kultura lietuvoje. Kaip baigesi barokas. Baroko epochos svarbiausios temos.

Barokas lietuvoje ir europoje.

Baroku mes vadiname kultūros epochą ir meno kryptį, kuris prasidėjo XVI amžiaus pabaigoje,po vėlyvojo Renesanso. Jis susiformavo Italijoje. XVII amžiuje jis pradėjo plisti į Europą ir baigėsi XVIII amžiuje. Žodis Barokas reiškia keistas, įmantrus. Esminiai Baroko stiliaus bruožai – sudėtingumas, įmantrumas, jausmingumas, prabangumas, didingumas, priešybių derinimas ir kontrastingumas. Baroko dailės ir architektūros tėvyne yra laikoma Italija, o Roma yra svarbiausias ankstyvojo ir brandžiojo Baroko dailės ir architektūros centras. Baroko menas glaudžiai siejosi su katalykybe, tad jis dar buvo vadinamas jėzuitu menu. Didžiausių laimėjimų buvo pasiekta kulto architektūroje. Tai: bažnyčios, vienuolynai ir jų dekoravimas skulptūromis, sienų tapyba ir panašiai. Statiniams buvo būdingos vinguriuojančios linijos, kurios sueidavo į išgaubtą kupolą. Bažnyčios buvo statomos vis didingesnės. Nors jų išorė atrodydavo puošni, ji negalėjo prilygti jos vidui.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (409 žodžiai)
  • Mokykla
  • Veimantas
  • Barokas lietuvoje ir europoje
    9 - 1 balsai (-ų)
Barokas lietuvoje ir europoje. (2012 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/barokas-lietuvoje-ir-europoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 14 d. 14:52
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!