Barokas vakarų Europoje


Barokas vakarų Europoje. Truputį apie baroką. Barokas atsirado XVI amžiaus pabaigoje Italijoje. Baroko išskirtinis bruožas. Barokas išsiskiria pompastika. Baroko menas. Baroko menas buvo nukreiptas prieš Renesanso kultūrą. Miestietiškas barokas. Anglijoje, Nyderlanduose, Švedijoje paplitęs barokas buvo vadinamas miestietiškuoju baroku. Baroko architektūra. Pirmasis tikrojo baroko statinys buvo Jėzaus bažnyčia Romoje. Jėzaus bažnyčia. Skulptūra ir tapyba. Baroko skulptūros ir tapybos kūriniai dramatiški. Daugiau apie tapyba. Išskirtinę vietą baroko mene užėmė tapyba. Merizis da Karavadžas. Klodas Lorenas. Baroko muzika. Baroko muzika – didelių chorų. Žymiausi to meto kompozitoriai buvo Klaudijus Monteverdis. Antonijus Vivaldis. Antonijaus Stradivarijaus sukonstruoti smuikai.


Barokas atsirado XVI amžiaus pabaigoje Italijoje, o XVII-XVIII amžiaus pradžioje paplito daugumoje Europos šalių ir Lotynų Amerikoje.

Barokas išsiskiria pompastika, puošnumu. Šiam meno stiliui būdingos banguotos linijos, šviesos ir šešėlių žaismas, teatrališki efektai.

L.Berninis, F.Borominis. Šv. Karolio prie keturių fontanų bažnyčios interjeras.Roma. 1665-1667 m.

Baroko menas buvo nukreiptas prieš Renesanso kultūrą, bandyta atgaivinti viduramžių tradicijas. Katalikų bažnyčia baroko menui iškėlė tris uždavinius: mokyti, jaudinti ir veikti.

Anglijoje, Nyderlanduose, Švedijoje paplitęs barokas buvo vadinamas miestietiškuoju baroku. Jis kur kas paprastesnis ir kuklesnis nei katalikų barokas.

Pirmasis tikrojo baroko statinys buvo Jėzaus bažnyčia Romoje. Baroko architektūra išsiskiria iš kito stiliaus statinių. Bažnyčios pasižymi interjerų detalių gausa, o bažnyčių vidus puošiamas bareljefais, paveikslais, skulptūromis.

  • MS PowerPoint 6146 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (337 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vitalija
  • Barokas vakarų Europoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Barokas vakarų Europoje. (2017 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/barokas-vakaru-europoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 07:16
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo