Baroko autoriai


Baroko autoriai. Autorius. Epocha. Kontekstas(biografinis, kūrybos. Kūryba. Temos/problemos. Citatos.


1622m, pastudijavęs Vilniuje buvo išsiųstas tęsti teologijos studijų į Romą, ten ištyrinėjo antikinės Romos paminklus, skaitė antikos autorių, Vakarų Europos rašytojų kūrybos.

“Savęs aš pilnas. Ko man daugiau norėt?”, “Lemtis kiekvieną veiksmą juk vertina:/ Ji vieną giria, kitą – apkaltina.”, “Kaip atgyja lengvai tautos taikos metu!”, “Dorybė apgina žmogų nuo pagundų: dorybė vengia, net ji verta yra,/ Šlovingo garso. Žmogų turi puošti kuklumas, nuoaikumas”, “Duok Paladės darbams, Pauliau atokvėpį.”, “Viskas laikina žemėj šioj/ Ką materija čia sukuria nerangi.”, “Negailestingas likimas žaidžia žmonėmis ir tautomis, karaliais ir valstybėmis.”, “Tai, ką matom aplink, ar iš tiesų yra apgaulė akių tiktai.”, “Tik urna (mūsų palaikus ji priglaus) - / Visų dorybių matas.”

“Likimo negali nepaisyti, negali imti ir nutrinti jo arba pakeisti kitu. Bet tu gali rinktis, kaip jam atsakyti, naudodamasis tau duotais gabumais.” Rolo Mėjus, “Jei nebūtų mirties, gyvenimas mums neatrodytų toks gražus.” Nikolajus Gogolis, “Aš manau, kad Dievas, kurdamas žmogų, kažkur pervertino savo sugebėjimus.” Oskaras Vaildas, “Likimas aklas tik tiems, kuriems nepalankus.” Fransua de Larošfuko, “Likimas linkęs suteikti tragiškumo kaip tik didžių žmonių gyvenimui.” Stefanas Cveigas, “Ir didis žmogus – viso labo tik žmogus.” Johanas Volfgangas Gėtė.

“Į paukščius žiūrėk!”, “Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą”, “Gandras su kitais kaimynais parlėkė linksmas/ Ir gaspadoriškai ant kraiko tarškino snapą”, “Tu paukšteli miels!ne poniškai prisivalgai.”, “Juk dar čėso yr ir mes atliksime darbus”, “Taip gyvenkit, kaip mes, tėvai jūsų gyvenom./Vis protingai, vis pamaži nusitverkite darbus.”, “Ak, kur dingot jūs, lietuviškos gadynėlės!”, “Nes be triūso Dievs išmaitint nežadėjo”.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (995 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aistė
  • Baroko autoriai
    10 - 3 balsai (-ų)
Baroko autoriai. (2020 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/baroko-autoriai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 18:09
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo