Baroko istorija, stiliaus bruožai, asmenybės


Barokas. Baroko istorija. Barokinio stiliaus senoji katedra Meksikoje. Trevi fontanas yra didžiausias ir labiausiai žinomas barokinio stiliaus fontanas ne tik Romoje. Esminiai baroko stiliaus bruožai. Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčia. Baroką reprezentuojančios asmenybės. Nesvyžiaus Dievo Kūno bažnyčia. Blezas Paskalis. Piteris Paulius Rubensas. Motiejus Kazimieras Sarbievijus. Apibendrinimas.


Baroko istorija. 2. Baroko stiliaus bruožai. 3. Baroka reprezantuojančios asmenybės. 4. Apibendrinimas.

Barokas (it. barocco – keistas, įmantrus) – kultūros epocha ir meno kryptis, XVII a. – XVIII a. I pusėje plitusi Europoje ir Lotynų Amerikoje. Barokas pradėjo formuotis XVII a. pabaigoje Italijoje. XVII a. paplito daugumoje Europos šalių.

Baroko dailės ir architektūros tėvyne yra laikoma Italija, Roma yra svarbiausias ankstyvojo ir brandžiojo baroko dailės ir architektūros centras. Manoma, kad “Baroko” terminas kilęs iš portugalų kalbos (perola barocca - netaisyklingos fotmos perlas). Ši sąvoka pabrėžia netaisyklingumą, neatitikimą taisyklei.

Trevi fontanas yra didžiausias ir labiausiai žinomas barokinio stiliaus fontanas ne tik Romoje, bet ir visoje Italijoje.

Sudėtingumas, įmantrumas, jausmingumas, impulsyvumas, tapybiškumas, dinamiškumas, dramatiškumas, patetiškumas, polinkis į didybę, ansambliškumas.

1584–1593 m. Nesvyžiuje Mikalojus Kristupas Radvilas Našlaitėlis pastatydino pirmąją Lietuvos barokinę bažnyčią: kryžiaus formos, su didingu kupolu ir puošniu fasadu. Jos statytojai sekė ką tik Romoje iškilusios naujo stiliaus Jėzaus (it. Il Gesu) bažnyčios pavyzdžiu.

  • MS PowerPoint 7897 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (479 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Nauris
  • Baroko istorija, stiliaus bruožai, asmenybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Baroko istorija, stiliaus bruožai, asmenybės. (2020 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/baroko-istorija-stiliaus-bruozai-asmenybes.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 06:00
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo