Baroko laikų kultūra Europoje ir Lietuvoje


Baroko laikų kultūra. Europoje ir Lietuvoje. Barokas. Barokas (it. barocco – keistas, įmantrus) – kultūros epocha ir meno kryptis. Politinės ir socialinės susiformavimo prielaidos. Architektūra. Muzikantai/Rašytojai/. Muzika. Dailė. Baroko dailei būdinga. Literatūra. Baroko pradžia ir bruožai Lietuvoje. Šv. Kazimiero bažnyčia. Šv. Teresės bažnyčia. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia – brandžiojo baroko šedevras. Šv. Petro ir Povilo bažnyčios vidus.

Dominuojančios baroko architektūros formos ir linijos išsirutuliojo iš renesanso architektūros sprendimų, tačiau barokinio pastato visuma ir detalės yra dinamiškesnės, sudėtingesnės, didingesnės.

Ypač daug dėmesio skirta skulptūroms – jos puošė barokinius pastatus. Skulptūros dažniausiai vaizdavo religines ar mitologines būtybes. Žymiausiu baroko architektu ir skulptoriumi laikomas italas Džanas Lorencas Berninis.

XVII a. italų baroko skulptorius, dailininkas ir architektas.

Baroko epocha – tinkamiausias laikas ir aplinka tobulėti dainavimui, įgaunančiam operos, operos ir baleto, lyrinės tragedijos ar net oratorijos formas. Instrumentinė muzika ,,linksta į iškalbingumą ir judėjimą“.

Kraštutinumai – realizmas,konkretumas. Bendrieji barokinės dailės bruožai – dinamika, puošnumas, dramatiškumas, sudėtingi perspektyviniai efektai. Dominavo religinio turinio kūriniai. Buvo populiarūs imtymūs portretai, buitinės kompozicijos. Baroko skulptūra pasižymėjo pabrėžtu judesiu, pozų sudėtingumu, emocines būsenas perteikiančiais veidais. Daugelis skulptūrų buvo glaudžiai susijusios su architektūra.

Baroko atsiradimas siejamas su 1586-1593m Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio lėšomis pastatyta jėzuitų Šv. Mikalojaus bažnyčia Nesvyžiuje. Ji sukurta pagal vieno pirmųjų barokinių statinių Europoje – Romos Jėzaus bažnyčios – pavyzdį. Nesvyžiaus bažnyčia – pirmasis barokinis reikšmės pastatas visoje Šiaurės Rytų Europoje.

  • MS PowerPoint 9478 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (481 žodžiai)
  • Diana
  • Baroko laikų kultūra Europoje ir Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Baroko laikų kultūra Europoje ir Lietuvoje. (2015 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baroko-laiku-kultura-europoje-ir-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 22:28
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo