Baroko literatūros pažiba Motiejus Kazimieras Sarbievijus


Baroko literatūros pažiba Motiejus Kazimieras Sarbievijus. Asmenybė Motiejus Kazimieras Sarbievijus. Veikla , kūrybos ypatumai.

Sarbievijaus jaunystės kūryba literatūriniu požiūriu nėra labai vertinga, tačiau įdomi kaip ankstyvojo baroko kultūros atspindys – iš jos galime spręsti, kokia poezija tuo laikotarpiu Lietuvoje buvo populiari, kokių gebėjimų buvo tikimasi iš poeto . Visi tuo laikotarpiu parašyti būsimos garsenybės kūriniai yra panegirinio pobūdžio – juose viena ar kita proga šlovinami kilmingi ir įtakingi valstybės veikėjai arba jų šeimos nariai. Pastudijavęs Vilniuje, jis, kaip vilčių teikiantis jaunuolis, 1622m. buvo išsiųstas tęsti teologijos studijų į Romą. Ten Sarbievijus galutinai atsikratė provincialumo, ištyrinėjo antikinės Romos kultūros paminklus, perskaitė ir ,,neprograminių“ antikos autorių, ir madingiausių Vakarų Europos rašytojų kūrybos, iš viso to srauto atsirinko tai, kas buvo artima jo prigimčiai, ir gana greitai ėmė garsėti kaip labai talentingas poetas. Pasakojama kad Urbonas VIII taip vertino Sarbievijaus talentą, jog paskelbė jį poetu laureatu (lot. poeta laureatus) ir taip prilygino Dantei ir Petrarkai. 1625m.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (362 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabriele
  • Baroko literatūros pažiba Motiejus Kazimieras Sarbievijus
    10 - 3 balsai (-ų)
Baroko literatūros pažiba Motiejus Kazimieras Sarbievijus. (2015 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/baroko-literaturos-paziba-motiejus-kazimieras-sarbievijus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:51
×