Baroko muzika projektas


Bažnytinė ir pasaulietinė muzika. Bažnytinė muzika. Opera atsirado Italijoje. Concerto grosso. Sonata , siujita , simfonija , pasakalija , preludas ir fuga. Johanas Sebastianas Bachas. Fuga –. Žymiausi Baroko epochos kompozitoriai Antonio Vivaldi , Johann Sebastian Bach ir Georg Friedrich Handel. Antonio Vivaldi. Metų laikai “. Georgas Friedrichas Handelis. Choras ,, Alleliuja “. Instrumentinės muzikos.


Apie XVII a. pradžią Renesanso epochą pradėjo keisti barokas. Prancūziškai barokas reiškia įmantrus, vingrus. Pradžią jis gavo Italijoje, Romos mieste, o iš ten paplito po visą Europą, bei gyvavo iki XVIII a. vidurio.

Baroko muzika buvo labai iškilminga ir didinga, ja buvo siekta priblokšti klausytojus, įtikinti, kad tai dievų muzika. Baroko muzikoje vyrauja dideli chorai ir orkestrai. Labai paplitę didelių apimčių kūriniai, tokie kaip kantatos, requiem, pasijos i.t.t.

Baroke muzika buvo suprantama kaip jausmų ir išgyvenimų reiškėja. Ypač paplito vokalinė muzika, kadangi buvo manoma, kad dainavimas papildo ir muzika, įgavusi naują prasmę, tampa tarsi kalba.

Baroko epochoje vyrauja bažnytinė ir pasaulietinė muzika.

Bažnytinė muzika daugiausia polifoninė. Svarbiausi bažnytinės muzikos žanrai: mišios ir motetai. Tuo metu atsiranda visai nauji muzikos žanrai kurie tinka ir bažnytinei ir pasaulietinei muzikai tokie kaip kantata, oratorija, koncertas.

Pasaulietinė muzika baroko epochoje įgavo svarbesnį vaidmenį, nei bažnytinė. Atsirado pats svarbiausias ir dar iki šių dienų turintis tikrai ne menką vaidmenį sceninis veikalas-opera. Nuo operos sukūrimo ir yra skaičiuojama baroko pradžia.

Opera atsirado Italijoje, Florencijos mieste.

  • Muzika Projektas
  • Microsoft Word 452 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1121 žodžiai)
  • Beata
  • Baroko muzika projektas
    10 - 9 balsai (-ų)
Baroko muzika projektas. (2016 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/baroko-muzika-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:57
×