Barselonos ir Delio miestų palyginimas


Savarankiškas darbas. ĮVADAS Temos aktualumas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Barselonos ir delio geografinis – kultūrinis palyginimas 1 1 klimato – geografiniai skirtumai. Kultūrinis miestų palyginimas Barselona. Žr. Lentelę. Laisvalaikio praleidimo skirtumai. Barselonos ir delio ekonominis palyginimas. Ispanijos ekonomika. Indijos ekonomika. Barselonos ir Delio ekonomikos skirtumai ir panašumai. Barselonos ir delio socialinis – komunikacinis palyginimas 3 1 barselonos individų socialinis – komunikacinis aspektas. Delio individų socialinis – komunikacinis aspektas. Barselonos ir delio ekologinis palyginimas. Ispanijos Barselonos ekologinė samprata. Delio ekologinė samprata. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas: Tobulėjant ir vystantis plačiąjai visuomenei, vis populiaresnis darosi rekreacinis aspektas – turizmas. Kaip teigia Pasaulinė Turizmo Organizacija : turizmas – tai visos kelionių, ekskursijų rūšys, kai asmuo palieka savo gyvenimo vientą ilgiau nei vieną parą ir trumpiau nei 12 mėnesių, ir kai išvykos tikslas nėra samdoma, apmokama veikla (Pasaulinė Turizmo Organizacija , 1981) . Tai reiškia, jog individas lankosi kitose šalyse, leisdamas savo laisvalaikį ir tenkindamas tam tikrus savo poreikius. Žmonės atvykę į svečias šalis susidaria su įvairiais turizmo aspektais. D.Dvilevičienės (1997) ir A.Damulienės (1996) teigimu, turizmą galima klasifikuoti pagal įvarius aspektus: rekreacinį, socialinį – komunikacinį, kultūrinį – geografinį, ekonominį bei ekologinį. Taigi visi keliaujantys daugiau ar mažiau susiduria su šiais aspektais.

Na, o kiekviena valstybė turi savitų šalies išskirtinumų, kurie gali pritraukti arba atbaidyti atvykstančius srautus. Ne išimtis ir darbe pristatomi didžiųjų šalių miestai: Barselona bei Delis. Šie miestai, kaip ir bet kokie kiti, turi tam tikrų išskirtinumu bei panašumu, privalumu bei trūkumų.

Darbo tikslas: Palyginti Barselonos ir Delio miestus kultūriniu - geografiniu, socialiniu-komunikaciniu, ekonominiu-politiniu, ekologiniu aspektais.

Darbo uždaviniai:

Palyginti Barselonos ir Delio kultūrinę ir geografinę padėtį, jų skirtumus bei panašumus ir šių šalių laisvalaikio praleidimo skirtumus;

Palyginti Barselonos ir Delio ekonominę padėtį, jų skirtumus bei panašumus;

Palyginti Barselonos ir Delio socialinę – komunikacinę padėtį, šalių individų socialinės – komunikacinės padeties skirtumus skirtumus bei panašumus;

Palyginti Barselonos ir Delio ekologinę padėtį.

Barselonos ir Delio klimatai panašūs tuo, jog turi tris skirtingas klimato zonas. Indijoje (Delyje) yra tropikų klimatas, vyrauja trys ryškūs sezonai: vasara, žiema ir musoniniai lietūs. Kelionių organizatoriai pabrėžia, jog palankiausia atostogauti žiemą (nuo spalio iki balandžio mėnesio), nes tuo metu vyrauja 20 laipsnių šiluma, kitais mėnesiais temperatūra siekia net 30-37 laipsnius karščio. Ispanijos (Barselonos) klimatas taip pat suskirstytas į tris skirtingas zonas, tačiau dėl Atlanto vandenyno ir Viduržemio jūros įtakos klimatas yra ganėtinai įvairus, ypatingai žiemos metu. Klimatas Ispanijoje (Barselonoje) yra labai patrauklus turistams, nes praktiškai galima atostogauti visus metų laikus: vasarą temperatūra siekia 25-30 laipsnius šilumos, rudenį apie 18-22, o žiemą apie 12 laipsnių šilumos. Tad planuojantys atostogauti Barselonoje turistainesusiduria su dideliu klimato skirtumu, norint sėkmingai bei turiningai praleisti savo atostogų laiką, o vykstantys į Delio miestą privalo atsižvelgti į metų laiką, nes kaip pastebėjome, vasaros ten būna itin kaitrios.

Barselonos miestas įsikūręs Ispanijos šiaurės rytuose, netoli esančios Prancūzijos sienos. Delio miestas įsikūręs Indijos Šiaurėje, didelėje ir derlingoje žemumoje. Indijoje gyvena 1,1 milijardo gyventojų, sostinė – Delis (New Delhi). Delyje gyventojų skaičius siekia 18,6 milijono gyventojų. Delis patenka i dešimtuką, pagal didžiausią gyventojų skaičių, pasaulyje.Ispanijos Karalystėje gyventojų skaičius ženkliai mažesnis negu Indijoje. Ispanijoje yra 46 milijonai gyventojų, o antrame pagal dydį mieste Barselonoje - 1,58 milijono gyventojų.

Barselona (Katalonijos sostinė) - tai bene gyviausias ir judriausias Ispanijos miestas, laikomas didžiausiu Europos kultūros centru. Kasmet į šią šalį suvažiuoja apie 60 mln. turistų. Miestas stebina savo modernizmo architektūra, gotikiniu senamiesčiu. Žymiausios Barselonos turistų lankytinos vietos: didinga architekto Antonio Gaudžio Šv. Šeimynos bažnyčia, vienas lankomiausių Pablo Pikaso muziejų, gražiausias pėščiųjų bulvaras Las Ramblas, kuriame yra viena įspūdingiausių pasaulio katedrų – Sagrada Familia. Barselona taip pat garsėja savo įspūdingais dainuojančiais fontanais. Daugiau nei 7 mlrd. įvairiausių formų ir spalvų kombinacijų šou, kurio metu skamba populiariausia klasikinė muzika. Ryškiausi kultūriniai elementai: drabužiai, maistas, muzika, šokiai. Ryškiausias šios šalies bruožas - korida (tam įrengta apie 350 amfiteatrų).

Virtuvė – tipiška Viduržemio jūros šalių. Neretai primena italų, prancūzų patiekalus. Būdinga žalumynai, daržovės, kalmarų ir krevečių valgiai. Pasaulyje garsėjanti kaip viena geriausių virtuvių.

Delis – tai du skirtingi miestai (Senasis ir Naujasis Delis).Senasis Delis kupinas rytietiškos egzotikos, o Naujasis Delis yra šiuolaikiškas miestas, kuriame gausu bankų, viešbučių, prekybinių centrų. Senojo Delio širdimi laikomas Raudonasis fortas – tai vienas įdomiausių turistinių objektų Delyje. Forto sienos siekia 2 km, o jų aukštis nuo 18 iki 33 metrų. Nacionalinis Indijos šalies gyvūnas – tigras, nacionalinė gėlė – lotosas.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4054 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Barselonos ir Delio miestų palyginimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Barselonos ir Delio miestų palyginimas. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/barselonos-ir-delio-miestu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:14
×