Basanavičius referatas


Referatas apie basanaviciu. Referatas basanavicius. Apie basanavieciu referatas. Basanavicius rasynys. Naujokas referatas. Basanavičiaus referatas. Basanavicius rasinys.

Lietuviams ypatingos svarbos asmuo yra jonas basanavičius, tautos atgimimo tėvas, tautinės ideologijos kūrėjas, moralinis lietuvos prezidentas, sakęs, kad jo partija esanti senoji lietuvos didžioji kunigaikštystė. Tai „planingas, programinis žmogus kiekviename colyje, kiekviename žingsnyje. Veikėjas, kuriam per visą amžių tešvietė tas vienas tikslas, teviliojo tas vienas gyvenimo uždavinys - vaisingai be afektacijų, be afišavimosi, be reklamų tarnauti savajai tautai in toto; tokiai, kaip yra, bet tik ji būtų gyva ir į žmonijos turtų iždyną įdėtų tai, ko ji turi originalaus, šviežio, naujo", - taip apie joną basanavičių rašė juozas tumas-vaižgantas.

Tai planingas, programinis žmogus kiekviename colyje, kiekviename žingsnyje. Veikėjas, kuriam per visą amžių tešvietė tas vienas tikslas, teviliojo tas vienas gyvenimo uždavinys - vaisingai be afektacijų, be afišavimosi, be reklamų tarnauti savajai tautai in toto; tokiai, kaip yra, bet tik ji būtų gyva ir į žmonijos turtų iždyną įdėtų tai, ko ji turi originalaus, šviežio, naujo , - taip apie joną basanavičių rašė juozas tumas-vaižgantas.

Biografija. Jonas basanavičius gimė 1851 metų lapkričio 23 dieną ožkabalių kaime, bartininkų valsčiuje, vilkaviškio apskrityje. Motina marė birštoniūtė iš stolaukio, pajevonio parapijos, kilusi iš labai senos birštonų giminės (ši pavardė minima 1384 m. Kryžiuočių raštuose). Tėvas jurgis basanavičius, nors ir paprastas ūkininkas buvęs, skaityti ir rašyti kiek mokėjęs, buvo kelerius metus bartininkų valsčiaus vaitas, žinomas kaip labai gerbiamas ir teisingas žmogus: ir aš jam, ir jojo atminimui esmi kaltas įgaivinimu mano širdyje meilės į mūsų tautos praeitį ir Lietuvystę. būdami pamaldūs ir dievobaimingi, kaip dauguma to meto Lietuvių, basanavičiaus tėvai norėjo savo pirmagimį sūnų matyti kunigu. Nuo mažens pradėta vaiką tam rengti ir mokyti. Pirmieji jo mokytojai buvo žiemos metu keliaujantys per kaimus savamoksliai daraktoriai: dzūkas kardokas išmokė skaityti ir rašyti, lenkas szymanowskis nuo vištyčio pramokė lenkiškai, bartininkų zakristijonas naujokas - prie šv. Mišių patarnauti. Dvylikos metų pradėjo lankyti lukšių pradinę mokyklą, vėliau mokėsi marijampolės gimnazijoje, kurią 1873 metais baigė sidabro medaliu. Grįžęs namo, pradėjo galvoti apie tolimesnius mokslus, tėvai tenorėjo, kad sūnus stotų į seinų kunigų seminariją, ir jie sulauktų, anot motinos, gražaus kunigėlio. Po ilgų kalbų ir didelių verksmų tėvai sutiko sūnų leisti į svetimą šalį mokslų eiti. mat nuo mažens į mano širdį buvo įsimetusi žingeidumo kumelaitė, kuri mane graužė, traukte mane traukė į nepažinstamą tolimą svietą. ir su 100 rublių kišenėje jis išvyko į maskvą tarytum nauju žmogum tapęs . Mokydamasis maskvos universiteto istorijos-filologijos fakultete, jis klausė rusų literatūros, istorijos, lyginamosios kalbotyros ir antikinių kalbų paskaitų, ypač mėgo prof. S. Solovjovo rusijos istorijos paskaitas.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (4410 žodžiai)
  • Mokykla
  • Basanavičius referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Basanavičius referatas. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/basanavicius-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 15:00
×