Baudžiamasis


Ikiteisminis tyrimas. B. Ikit. Tyrimo eiga. Bylų proceso. Instancijos teisme samprata ir reikšmė. I instancijos teismo sudėtis ir teisingumas. Bylos parengimas nagrinėti i instanc teisme. Bylos nagrinėjimo i instancijos teisme bendrosios nuostatos. Bylos nagrinėjimo teisme eiga. Bylų procesas apeliacinės instancijos teisme. Nuosprendžio vykdymas. Bylų procesas kasacinės instancijos teisme. Supaprastintas procesas. Baudžiamojo proceso ypatumai tiriant ii nagrinėjant atskirų kategorijų bylas. Žemesniųjų tesimų nutarčių apskundimas aukštesniems teismams ir skundų nagrinėjimas. Baudžiamosios bylos atnaujinimas.

Ikiteisminio tyrimo pareigūnas gali atlikti visas apklausas, gali šaukti į jas, atlikti akistatą, gali atlikti objekto apžiūrą, gali nuspręsti kviesti specialistą, pareigūnas gali taikyti pačias švelniausias prievartos priemones, fotografavimas, filmavimas, matavimas (kitus veiksmus ikiteisminio tyrimo pareigūnas gali atlikti).

Ikt. tyrimo užbaigimas nutarimu dėl priverčiamų ikt. tyrimo priemonių taikymo.

Jeigu yra galimybė užbaigti procesą paprasčiau, surašomi 3 ir 4 būdai. 4 - galima rašyti, kai ikit. tyrimas vyksta labai trumpai, byla nėra sudėtinga. Visas ikit. tyrimas vyksta 5 dienas.

Prokuroras priklausomai nuo situacijos renkasi vieną iš 5 būdų. 2, 3, ir 4 būdai – prokuroras gali rinktis, o i 1 ir 5 – pagrindiniai.

Susiję su procesu: 212 str. 1,2,9,10 punktai, nuo 3 iki 8 punkto nuorodos į BK.

1.- neturi būti aplinkybių, numatytų 3 str., bet gali būti kad procesą pradedame ir apsižiūrime, kad yra 3 str. numatytos aplinkybės, tada nutraukiamas.

Pvz. jeigu procesas trunka labai ilgai ir nesuspėjama per nustatytus terminus proceso pabaigti, jis turi būti nutrauktas.

2.- turime nusikalstamą veiką, tačiau neturime to asmens, kurio atžvilgiu būtų rašomas kaltinamasis aktas.

3, 4, 5, 6, 7,8 – atvejai numatyti atskirame BK skyriuje, t.y. kada atleidžiamas nuo baudž.atsakomybės. atleidimas siejamas su t.t. sąlygomis. Yra galimybė procesą atnaujinti.

BK 36str- 40 str. 391str. – ikit.tyrimas gali būti nutrauktas išskyrus 39 str.

BK 36 str. – atleidimas nuo baudž.atsakomybės, aki veika praranda pavojingumą;

BK 37 str. – dėl mažareikšmiškumo (yra AT senato išaiškinimas).

BK 38 str. BPK 212 str. 5 punktas – kai kaltininkas ir nekentėjęs asmuo susitaiko (pagal BP įtariamasis susitaikė su nekentėjusiuoju. P.S. nužudymo byloje negali susitaikyti.

BK 391 str. 212 str. 7 p. – kai įtariamasis padeda atskleisti nusikalstamo susivienijimo ar organizuotos grupės nusikalstamas veikas.

BK 4 str. – atleidimas nuo b.atsak. pagal laidavimą (bet tik iki apysunkio tyčinio nusikaltimo ir esant t.t. sąlygoms).

212 str. 8p. – duoda nuorodas į BK 93str. – kalbama apie nepilnamečius, spec. atleidimo nuo b.atsakom. pagrindai.

Atleidimas nusikalstamą veiką padarymo atvejais BK 114 str. – atleidimas v-bės perversmo atveju.

Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kai pats prisipažino, kad tai darė. BK 291 str. atsakomybė už neteisėtą v-bės sienos perėjimą. Kai yra t.t sąlygos atleidžiama nuo b.atsak.

9.- nutraukiama 213 str. numatytais atvejais, t.y ikit. tyrimo nutraukimas kelių nusikl.veikų padarymo atvejais. Generalinio prokuroro įsakymu patvirtintose rekomendacijose. Jei veikos padarytos kartu. Jei yra viena dalis sunkus ar labai sunkus, o kita baudž.nusižengimas ar nesunkus nusikaltimas – tai yra galimybė nutraukti dėl nusižengimo ar nesunkaus nusikaltimo, kad galėtume greičiau ištirti sunkų nusikaltimą. Tai sąlyginis atleidimas, nes jei nepasiseka procesas dėl sunkaus nusikaltimo, galima atnaujinti procesą dėl baudž.nusižengimo ar lengvo nusikaltimo. Negali būti nutrauktas jei yra civilinis ieškinys.

10.- nutraukiamas pagal BPK 215 str. dėl pernelyg ilgos proceso tvarkos. Nutraukimo procedūra aprašyta. Nutraukiama dėl to, kad procesas trunka ilgai. Nutraukti gali ikt. tyrimo teisėjas, kai yra įtariamojo ar jo atstovo skundas. Skundas vadinasi ”dėl ikit. tyrimo vilkinimo”. (6 mėn. nuo pirmos apklausos, nuo tada, aki atsiranda įtariamasis).

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (10264 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baudžiamasis
    9 - 1 balsai (-ų)
Baudžiamasis. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamasis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 19:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo