Baudžiamo proceso teisė


Ikiteisminio tyrimo teisėjo įgaliojimai. Baudžiamojo proceso teisės uždavinio sprendimo pavyzdys. Baudziamosios proceso teises uždavinio sprendimo pavyzdys. Inkvizicinis baudziamasis procesas. Ikiteisminio tyrimo teisėjo įgaliojimus įrodinėjimo procese. Ikiteisminsi tyrimas inkvizicinis. Tiesioginio ir zodinio nagrinejimo teisme isimtys. Tiriamasis (inkvizicinis) baudžiamasis procesas. Kokius priima sprendimus ikiteisminio tyrimo teisejas baudziamojo proceso teiseje.

Įvadas. Ikiteisminio tyrimo teisėjo įgaliojimai. Tiesioginio nagrinėjimo teisme principas. Žodinio nagrinėjimo teisme principas. Uždavinio sprendimas. Išvados. Naudota literatūra.

2003 m. gegužės 1d. įsigaliojus naujajam Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodeksui (toliau – BPK) žymiai pasikeitė nusikalstamų veikų tyrimo ir baudžiamųjų bylų nagrinėjimo tvarka. Naujajame BPK pasikeitė daugelis baudžiamajame procese iki tol vartotų terminų. Kai kurie teisiniu požiūriu tapo netikslūs, todėl didžiąją terminų dalį teko aiškinti iš naujo ir ją koreguoti.

Šiame savo darbe kalbėsiu apie vieną iš ikiteisminio tyrimo pareigų, tai yra ikiteisminio tyrimo teisėją. „Ikiteisminio tyrimo teisėjas yra apylinkės teismo teisėjas, apylinkės teismo pirmininko paskirtas atlikti įstatymų nustatytus proceso veiksmus bei priimti sprendimus“.

„Visuotinai pripažįstama, kad įrodymai ir įrodinėjimas baudžiamajame persekiojime yra tam tikras karkasas, ašis, o tam tikslui pasiekti įtvirtinta procesinė forma gali būti tiek sėkminga, kiek padeda įrodinėjimui“. „Įrodinėjimas tai įstatymo reguliuojama veikla, kurios metu renkami ir pateikiami, patikrinami ir įvertinami reikšmingi duomenys“. Taigi svarbiausia baudžiamojo proceso veiklos dalis yra įrodinėjimas. Tuo prasideda ir baigiasi ikiteisminis tyrimas, teisminis nagrinėjimas. O baigiasi tam tikro valios akto priėmimu, nuo kurio priklauso žmonių likimai – stos asmuo prieš teismą, ar ne, stojęs prieš teismą bus pripažintas kaltu, ar ne, ar bus atkurtas pažeistas teisinis gėris, atlyginta žala. Taip pat liečiami ir kitų asmenų interesai. Jau seniai pamirštas inkvizicinis baudžiamasis procesas, kada įrodymai buvo gaunami bet kokiomis priemonėmis, nepakankamai vertinant ar iš viso nevertinant jų liečiamumo, leistinumo, tikrumo, pakankamumo.

Mano darbo tema yra ikiteisminio tyrimo teisėjo įgaliojimai, žodiškumo ir tiesioginio nagrinėjimo teisme principai. Temos aktualumas išsiaiškintai kas tai yra tiesioginio nagrinėjimo teisme principas taip pat ir žodinio. Darbo uždaviniai:

•išsiaiškinti kokie yra ikiteisminio tyrimo teisėjo įgaliojimai įrodinėjimo procese:

•tiesioginio nagrinėjimo teisme principo turinys ir išimtys;

•žodinio nagrinėjimo teisme principo turinys ir išimtys.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (3112 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Baudžiamo proceso teisė
    10 - 1 balsai (-ų)
Baudžiamo proceso teisė. (2012 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamo-proceso-teise.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 07:50
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo