Baudžiamoji atsakomybė konspektas


Baudžiamosios atsakomybės sąvoka. Požymiai skirtumas nuo kitų atsakomybės rūšių. Baudžiamosios atsakomybės esmė. Patraukimo baudžiamojon atsakomybėn pagrindai bausmės samprata. Straipsnis. Bausmių ypatumai nepilnamečiams. Rūšys 42 straipsnis. Bausmių rūšys. Atsakomybę sunkinančios 60 straipsnis. Atsakomybę sunkinančios aplinkybės. Atsakomybę lengvinančios aplinkybės , 59 straipsnis. Atsakomybę lengvinančios aplinkybės. Bausmių ribos , bausmės skyrimas padarius kelias nusikaltimas veikas. Bausmės skyrimas pagal kelis nuosprendžius. Straipsnis. Bausmės skyrimas už kelias nusikalstamas veikas. Nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo sudėtis. Nusikaltimo sąvoka Nusikaltimas. Nusikaltimų atskyrimas nuo kitų teisės pažeidimų. Nusikaltimo sudėties sąvoka. Nusikaltimo sudėčių klasifikavimas. Nusikaltimo objekto sąvoka , klasifikavimas. Nusikaltimo dalykas objektyviosios pusės sąvoka. Nusikalstamos pasekmės priežastinis ryšys tarp nusikalstamos veikos ir nusikalstamų pasekmių , Priežastinis ryšis. Nusikaltimo padarymo būdas. Amžius , Amžius. Specialusis nusikaltimo subjektas subjektyviosios pusės sąvoka , Specialusis subjektas. Kaltės sąvoka ir formos , Kaltė. Tyčia ir jos rūšys Tyčia. Neatsargumas ir jo rūšys Neatsargumas. Nusikaltimo padarymo motyvai ir tikslas. Nusikalstamos veikos stadijos. Savanoriškas atsisakymas pabaigti nusikalstamą veiką. Bendrininkavimo samprata ir teisinė reikšmė. Bendrininkavimo požymiai , bendrininkų rūšys bendrininko ekscesas. Bendrininkavimo formos 25 straipsnis. Bendrininkavimo formos. Atleidimas nuo bausmės , teistumas. Atleidimo nuo bausmės sąvoka rūšys 36 straipsnis. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės , kai asmuo ar nusikalstama veika prarado pavojingumą. Straipsnis. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl nusikaltimo mažareikšmiškumo.


Bausmės terminas naudojamas tik baudžiamojoj teisėja jokia kita šaka nenaudoja bausmės termino. Už administracini teisės pažeidimą skiriamos administracinės nuobaudos už drausminius drausminės nuobaudos už civilinius teisės pažeidimus civilinio poveikio priemonės.

Bausmė tai asmens nubaudimas , bausmė nepriklauso nuo kaltininko ar kitu procesu dalyviu noru. Bausme skiria tik teismas

pagal bk 42, 1 d. nusikaltimą padariusiam asmeniui pilnamečiui gali būti skiriamos šios bausmės

Pagal BK 90 str. asmenims nesulaukus pilnametystės gali būti skiriamos šios bausmės

3 sistemos rūšis pagal bk 42 str, įtvirtinta nuostata, kad asmiui padariusiam vieną nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą, gaki būti gali būti skiriama tik viena bausmė,kelios bausmės gali būti skiriamos asmeniuu padarius kelius nusikaltimus, tačiau, bet kuriu atveju teismas gali skirti ne daugiau, kaip dvi bausme.

Beabejonės teismas skirdamas bausmę už kiekvieną nusikalstamą veiką teismas turi atsižvelgti į BK 54-61 str. nustatytas bausmės skirimo taisykles.

Tik paskyręs atskirai bausmes už nusikalstamas veikas. Teismas priena prie antro bausmės etapo- galutinis bausmės skyrimas, vadinamas bausmių bendrinimu

2. Nusikaltimo ir baudžiamojo nusižengimo sudėtis, rekomenduojama aptari tokius klausimus:

Nusikaltimas tai pavojinga veika, kurią padaro fizinis asmuo, sulaukęs įstatymo numatto amžiaus ir kuris yra pakaltinimamas

Kai yra baudžiamųjų ir administracinių normų konkurencija- taikomas, švelnesnis įstatymas, švelninanis atsakomybę ar kitaip lengvinančios padariusio asmens teisinę padėtį.

Tai aplinkybės kurios pašalina atliktos parengtinės nusikalstamos veiklos pavojingumą ir baudžiamumą.

Rengimasis ir pasikėsinimas yra pavojinga veiklos, bet kai asmuo jas nutraukia, jos tampa nepavojingomis, todėl ir nebaustomis.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (5298 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ramunė
  • Baudžiamoji atsakomybė konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Baudžiamoji atsakomybė konspektas . (2017 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-atsakomybe-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 16:33
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo