Baudžiamoji atsakomybė referatas


Įvadas. Baudžiamosios atsakomybės samprata. Baudžiamosios atsakomybės pagrindas. Nusikalstamos veikos samprata. Atsakomybės individualizavimo principas. Juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės ypatumai. Baudžiamosios atsakomybės rūšys. Valstybės sankcijos už padarytus nusikaltimus. Baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės. Nusikalstamos veiklos stadijos. Rengimasis padaryti nusikaltimą. Pasikėsinimas daryti baudžiamąją veiklą. Baigta nusikalstama veika. Išvados. Literatūra.


Referato tikslas: Apžvelgti ir susipažinti su baudžiamąją atsakomybę, sužinoti kokios būna jos rūšys, kai yra pažeidžiamos baudžiamosios teisės nuostatos, pamatyti ir pateikti realius pavyzdžius asmenų, kurie buvo kaltinami ir patraukti baudžiamosios atsakomybės link. Susipažinti su nusikalstamos veiklos padarymo stadijomis.

Darbo tyrimo metodai: Literatūros šaltinių ir straipsnių pasirinkimas, jų perskaitymas ir analizavimas, sistemingas reikalingos informacijos surinkimas iš šaltinių ir jų išdėstymas, pagal skyrius ir poskyrius.

Būtinoji gintis. Veika dėl kurios padaryta žala, nelaikoma nusikalstama ir neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, jei ji padaryta būtinosios ginties atveju. Būtinoji gintis yra aktyvi žmogaus gynyba nuo pavojingo kėsinimosi padarant žalą besikesinančio asmens sveikatai, nuosavybei, o tam tikrais atvejais ir gyvybei. Žala, padaryta ginantis nuo pavojingo kėsinimosi, neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, jei esama įstatyme numatytų salygų, vadinamų būtinosios ginties teisėtumo sąlygomis.

Baudžiamoji atsakomybė už rengimąsi daryt nusikaltimą yra numatyta BK 21 straipsnyje. Baudžiamosios atsakomybės už rengimąsi daryti nusikaltimą sąlygos:

Pasikėsinimas daryti konkrečią nusikalstamą veiką, numatytą BK specialiosios dalies straipsnyje. Kad asmenį būtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn už pasikėsinimą padaryti nusikalstamą veiką, būtina nustatyti, kokią konkrečią nusikalstamą veiką buvo kėsinamasi daryti. Nesusiejus atliktų veiksmų su konkrečia BK specialiosios dalies norma, baudžiamoji atsakomybė negalima. Kvalifikuojant tokią veiką prieš BK specialiosios dalies straipsnį privalo būti pateikta nuoroda į BK 22 straipsnio 1 dalį. Jei kėsinamasi daryti kelias nusikalstamas veikas, tai nuoroda į BK 22 straipsnio 1 dalį pateikiama prieš kiekvieną iš jų. Pavyzdžiui, U.B. kaltinamas pagal BK 22 straipsnio 1 dalį ir 135 straipsnio 2 dalies 2 punktą; 22 str. 1 dalį ir 178 str. 1 dalį.

Rašant šį rašto darbą su savo kolega apie baudžiamąją atsakomybę, išskyriau tris pagrindinius uždavinius, kurie padėjo man puikiai suvokti tema. Kiekviena temos paragrafą išskyrėm į kelis poskyrius, kad būtų aiškiau ir lengviau rašyti rašto darbą. Taip pat išskyrus poskyrius buvo lengviau pasiskirstyti darbais. Pirmoji tema buvo apie baudžiamosios atsakomybės samprata, šiai temai išskyriau 4 poskyrius. 1. Baudžiamosios atsakomybės pagrindas – tai paaiškina, jos teorija ir kas tai yra. 2. Nusikalstamos veikos samprata – tai taip pat paaiškiną, kas yra nusikalstamą veiką ir savaimę suprantama, kad ji yra glaudžiai susijusi su baudžiamąją atsakomybę. Niekas nebus traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, jei nebus padaręs nusikalstamos veikos. 3. Atsakomybės individualizavimo principas – tai aiškiną, kad asmeniui padarius nusikalstamą veiką, turi būti skiriama atitinkamą bausmė. 4. Juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės ypatumai, čia aš atskleidžiau 3 ypatumus apie juridinę atsakomybę.

Antroji tema buvo apie baudžiamosios atsakomybės rūšis, šiai temai buvo išskirti 2 poskyriai. 1. Valstybės sankcijos už padarytus nusikaltimus – šiame poskyryje įkėlėme bylų pavyzdžių, kaip yra baudžiami žmones už tam tikrus nusikaltimus. 2. Baudžiamąją atsakomybę šalinančios aplinkybės – veika neužtraukia baudžiamosios atsakomybės tik tuo atveju, jei yra specialios baudžiamajame įstatyme nustatytos sąlygos, jos vadinamos veikos teisėtumo sąlygomis, mes jas ir įvardijome.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3089 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Baudžiamoji atsakomybė referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Baudžiamoji atsakomybė referatas. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamoji-atsakomybe-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 20:26
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo